Fransiyaning "Nant" klubi ijrochi direktori Frank Kita "Evro-Futbol.ru" tarmog‘iga eksklyuziv tarzda "Krasnodar" klubining yarim himoyachi Duglas Augusto bilan qiziqishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Kita so‘zlariga ko‘ra, u mish-mishlar haqida izoh berishga vakolatli emasligini ta’kidladi. Shuningdek, "Evro-Futbol" ma’lumotlariga ko‘ra, muzokaralar yakunlanish arafasida.
Avvalroq, 28 yoshli braziliyalik futbolchining agentligi MFD Sports ushbu transfer imkoniyati borligini tasdiqlagan edi. O‘tgan mavsumda Duglas Augusto jamoasi safida 30 ta o‘yinda maydonga tushib, 4 ta gol urgan va 3 ta golli pas bergan.
Mashhur Transfermarkt portali uning qiymatini 6 million yevro deb baholamoqda. Futbolchining o‘yin ko‘rsatkichlari va transfer narxi haqida rasmiy manbalardan ma’lumotlar kelmoqda.
Bu o‘zgarishlar "Krasnodar" jamoasining kelasi mavsumdagi tarkibini kuchaytirishga qaratilgan harakat sifatida ko‘rilmoqda.

Краснодар близок к покупке Дугласа Огусто
Исполнительный директор французского клуба "Нант" Франк Кита в эксклюзивном интервью для "Евро-Футбол.ru" высказал мнение о заинтересованности клуба "Кубань" в полузащитнике Дугласе Августо. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Киты, он подчеркнул, что не уполномочен комментировать слухи. Также, согласно данным "Евро-Футбол", переговоры находятся на завершающей стадии.
Ранее агент 28-летнего бразильского футболиста MFD Sports подтвердил возможность этого трансфера. В прошлом сезоне Дуглас Августо провел 30 матчей за свою команду, забил 4 гола и отдал 3 голевые передачи.
Популярный портал Transfermarkt оценивает его стоимость в 6 миллионов евро. Официальные источники предоставляют информацию о показателях игрока и трансферной цене.