Syomin: Sergeevning Dinamoga o‘tishi to‘g‘ri qaror
Rossiya terma jamoasi va Moskva "Lokomotiv" klubining sobiq murabbiyi Yuri Syomin hujumchi Ivan Sergeevning poytaxtdagi "Dinamo" klubiga o‘tishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ular 4-iyul kuni "oq-ko‘k" jamoa bilan uch yillik shartnoma imzoladi. Shuningdek, Moskva shahridan yana bir klub – "Spartak" ham uning xizmatlariga qiziqish bildirgan.
Syominning aytishicha, bu qaror barcha tomonlar uchun to‘g‘ri bo‘lgan. U bunga Rossiya futboli, "Dinamo" klubi va Sergeev uchun foydali deb baho berdi.
Oldinroq Sergeev Samara shahridagi "Krilya Sovetov" klubida o‘ynagan. O‘tgan mavsumda u Rossiya Premer-ligasida 26 o‘yinda maydonga tushib, 9 ta gol urgan va 3 ta samarali uzatma amalga oshirgan.
Ushbu o‘tish futbolchining faoliyatini yangi bosqichga olib chiqishi kutilmoqda. "Dinamo" jamoasi uchun ham bu kuchli qo‘shimcha bo‘ladi.
Shuningdek, bu yangilik Rossiya futbolining rivojlanishiga ijobiy ta’sir ko‘rsatishi mumkin. Syominning fikricha, qaror jamoalar va futbolchi uchun manfaatli bo‘lgan.
Hujumchining o‘yini va tajribasi "Dinamo" uchun muhim ahamiyatga ega bo‘ladi. Bu o‘tish nafaqat yulduz futbolchining shaxsiy rivojlanishiga, balki butun liga uchun ham foydali ekani ta’kidlandi.

Сёмин: Переход Сергеева в Динамо — правильное решение
Бывший тренер сборной России и московского клуба "Локомотив" Юрий Сёмин высказался о переходе нападающего Ивана Сергеева в столичный клуб "Динамо". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он подписал трехлетний контракт с "бело-голубыми" 4 июля. Также еще один клуб из Москвы — "Спартак" проявил интерес к его услугам.
По словам Сёмина, это решение было правильным для всех сторон. Он оценил его как полезное для российского футбола, клуба "Динамо" и Сергеева.
Ранее Сергеев играл в клубе "Крылья Советов" из Самары. В прошлом сезоне он вышел на поле в 26 матчах Российской Премьер-Лиги, забил 9 голов и сделал 3 результативные передачи.
Ожидается, что этот переход выведет карьеру футболиста на новый уровень. Для команды "Динамо" это также станет сильным дополнением.
Кроме того, эта новость может положительно сказаться на развитии российского футбола. По мнению Сёмина, решение было выгодным для команд и футболиста.
Игра и опыт нападающего будут иметь важное значение для "Динамо". Подчеркнуто, что этот переход будет полезен не только для личного развития звездного футболиста, но и для всей лиги.