Zenit vendelning yig‘inga kechikishini tanqid qildi
«Zenit» jamoasi murabbiylar shtabi a’zosi Anatoliy Timoshuk jamoa yarim himoyachisi Markus Vendelning yig‘inga kechikishi holatiga munosabat bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Avvalroq, futbolchi jamoa yig‘iniga vaqtida kelmagani uchun jiddiy jazo olishi haqida xabarlar tarqalgan edi. Timoshukning so‘zlariga ko‘ra, jamoada barcha futbolchilarga bir xil talablar qo‘yilgan.
Kim shartnoma shartlarini bajarmasa, unga jarima solinadi va ma’muriy jazolar qo‘llanadi. Shu bilan birga, matbuotda futbolchi «Zenit»ni tark etishga qat’iy qaror qilgani va yaqin haftalar ichida boshqa klublardan taklif kutayotgani haqida ham xabarlar paydo bo‘ldi.
«Zenit» boshqaruv raisi Aleksandr Medvedev esa vendel jarohatdan so‘ng reabilitatsiyani yakunlayotganini ma’lum qildi. Ushbu vaziyat jamoa ichida intizom va tartibni muhimligini yana bir bor ko‘rsatmoqda.
Klub rahbarlari va murabbiylar tarkibdagi har bir o‘yinchidan yuqori darajadagi mas’uliyatni talab qilmoqda. Bu esa «Zenit»ning kelajakdagi muvaffaqiyatlari uchun zarur shartlardan biridir.
Markaziy futbolchining kechikishi, albatta, jamoaning umumiy ishiga ta’sir ko‘rsatadi, shu bois uning javobgarlikni his qilishini kutish lozim. Jamoada tartib-intizomni ta’minlash uchun bu kabi holatlar qat’iy nazorat qilinadi va kerak bo‘lsa, chora ko‘riladi.

Зенит раскритиковал задержку Вендела на собрании
Член тренерского штаба команды «Зенит» Анатолий Тимощук прокомментировал опоздание полузащитника Маркуса Вендала на сбор. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее появились сообщения о том, что футболист может получить серьезное наказание за то, что не пришел на сбор вовремя. По словам Тимощука, ко всем игрокам команды предъявляются одинаковые требования.
Кто не выполняет условия контракта, тот подвергается штрафу и административным мерам. В то же время в прессе появились сообщения о том, что футболист твердо решил покинуть «Зенит» и ожидает предложений от других клубов в ближайшие недели.
Председатель правления клуба Александр Медведев сообщил, что Вендаль завершает реабилитацию после травмы. Эта ситуация еще раз подчеркивает важность дисциплины и порядка в команде.
Руководство клуба и тренеры требуют от каждого игрока высокой степени ответственности. Это является одним из необходимых условий для будущих успехов «Зенита».
Опоздание центрального футболиста, безусловно, повлияет на общую работу команды, поэтому от него следует ожидать осознания своей ответственности. Для обеспечения порядка и дисциплины в команде такие случаи будут строго контролироваться, и при необходимости будут приняты меры.
Таким образом, действия футболистов, противоречащие правилам клуба, являются важным элементом на пути развития команды.