Arsenal va RB Leyptsig Sheshko uchun kelisholmayapti
Londonning «Arsenal» klubi va «RB Leyptsig» jamoasi hujumchi Benyamin Sheshko transferi bo‘yicha kelishuvga erisha olmayapti. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Sloveniya futbolchisi «kanonirlar» safiga o‘tishga rozilik bergan bo‘lsa-da, «qizil buqalar» futbolchini sotishdan 80 million yevrodan ko‘proq daromad olishni istamoqda. Bu esa «Arsenal»ga ma’qul kelmayapti.
London klubi 22 yoshli hujumchi uchun maksimal 70 million yevro taklif qilmoqda. «RB Leyptsig» klubida Sheshkoning ketishiga deyarli rozi bo‘lgan.
Jamoa Yevrokuboklarga chiqolmaganligi sababli, moliyaviy holatini yaxshilash uchun qimmatbaho futbolchilardan birini qo‘yib yuborishga majbur. «Arsenal» esa Bundesligadan kelgan klubning bu vaziyatidan yaxshi xabardor va ortiqcha to‘lov qilishni istamayapti.
Hozircha tomonlar ishonchli kelishuvga erisha olmayapti, shuning uchun transfer jarayoni sekinlashgan. Futbolchi va ikki klub orasidagi muzokaralar davom etmoqda.

Арсенал и РБ Лейпциг не могут договориться по Шешко
Лондонский клуб «Арсенал» и команда «РБ Лейпциг» не могут достичь соглашения по трансферу нападающего Бенжамена Шешко. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Словенский футболист согласился перейти в состав «канониров», однако «красные быки» хотят получить за игрока более 80 миллионов евро. Это не устраивает «Арсенал».
Лондонский клуб предлагает максимум 70 миллионов евро за 22-летнего нападающего. В «РБ Лейпциг» почти согласны на уход Шешко.
Команда вынуждена расстаться с одним из дорогих футболистов, чтобы улучшить свое финансовое положение, так как не смогла выйти в еврокубки. «Арсенал» хорошо осведомлен о ситуации клуба из Бундеслиги и не хочет переплачивать.
Пока стороны не могут достичь надежного соглашения, поэтому процесс трансфера замедлился. Переговоры между футболистом и двумя клубами продолжаются.