Bellingem Real va Borussia o‘rtasida qiyin o‘yinni kutmoqda
Madridning “Real” jamoasi yarim himoyachisi Jud Bellingem o‘z jamoasining Dortmundning “Borussiya” jamoasiga qarshi o‘ynaydigan o‘yinidagi imkoniyatlari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu uchrashuv Jahon klublari chempionatining chorak final bosqichida bo‘lib o‘tadi va shanba kuni Moskva vaqti bilan soat 23:00 da boshlanadi. “Borussiya” juda kuchli jamoa hisoblanadi, u yerda ko‘plab yaxshi o‘yinchilar bor.
Bizni qiyin bahs kutmoqda, ammo biz o‘zimizga ishonamiz va g‘alaba qozonishga umid qilamiz, deya ta’kidladi Bellingem matbuot anjumanida. Ikki yil oldin Jud Bellingem aynan “Borussiya”dan “Real”ga ko‘chib o‘tgan.
Hozir esa “shmeylar” safida Judning kichik ukasi Job o‘ynaydi, biroq u diskvalifikatsiya sababli “Real”ga qarshi o‘yinni o‘tkazib yuboradi. Ushbu o‘yin judayam muhim va har ikki jamoa kuchli raqobatchilar sifatida maydonga chiqadi.

Bellingem Real и Боруссия ждут трудную игру
Полузащитник мадридского "Реала" Джуд Беллингем высказал свое мнение о шансах своей команды в игре против дортмундской "Боруссии". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Этот матч пройдет в четвертьфинале чемпионата мира клубов и начнется в субботу в 23:00 по московскому времени. "Боруссия" является очень сильной командой, в которой много хороших игроков.
Нас ждет сложная битва, но мы верим в себя и надеемся на победу, - подчеркнул Беллингем на пресс-конференции. Два года назад Джуд Беллингем именно из "Боруссии" перешел в "Реал".
Сейчас в составе "шмелей" играет младший брат Джуда, Джоб, однако он пропустит игру против "Реала" из-за дисквалификации. Этот матч очень важен, и обе команды выйдут на поле как сильные соперники.