Real Vitinyani olish uchun Kamavinga va 100 mln taklif qildi
Parijning PSJ jamoasi va Portugaliya terma jamoasi yarim himoyachisi Vitinya Fransiya chempionatini tark etib, Ispaniyaning La Liga musobaqasida o‘ynashi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda Fichajes nashri xabar berdi. Manba ma’lumotiga ko‘ra, 25 yoshli futbolchining transferida Madridning Real klubi qiziqish bildirmoqda.
Jamoaning yangi bosh murabbiyi Xabi Alonso Vitinyani xorvatiyalik Luka Modrichning o‘rnini bosuvchi sifatida ko‘rmoqda. Real klubi Vitinya uchun PSJga yarim himoyachi Eduardo Kamavinga va 100 million yevro taklif qilmoqda.
Biroq, PSJ klub rahbariyati portugaliyalik futbolchini sotishga qarshi. Vitinya jamoaning asosiy o‘yinchilaridan biri hisoblanadi.
Uning parijliklar bilan amaldagi shartnomasi 2027 yil o‘rtalarigacha mo‘ljallangan. Jamoa futbolchisini saqlab qolish uchun harakat qilmoqda, chunki u chempionlik uchun muhim rol o‘ynaydi.
Shuningdek, Vitinyaning o‘yin sifati va jamoaga qo‘shgan hissasi jamoa rahbariyati tomonidan yuqori baholanmoqda.

Реал предложил Камавинге и 100 млн за Витинью
Команда Парижа ПСЖ и полузащитник сборной Португалии Витинья могут покинуть чемпионат Франции и сыграть в испанской Ла Лиге. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщает издание Fichajes. По информации источника, мадридский Реал проявляет интерес к трансферу 25-летнего футболиста.
Новый главный тренер команды Хаби Алонсо рассматривает Витинью как замену хорвату Луке Модричу. Реал предлагает ПСЖ полузащитника Эдуардо Камавингу и 100 миллионов евро за Витинью.
Однако руководство клуба ПСЖ против продажи португальского футболиста. Витинья является одним из ключевых игроков команды.
Его действующий контракт с парижанами рассчитан до середины 2027 года. Команда старается удержать футболиста, так как он играет важную роль в борьбе за чемпионство.