Moriyentes: Alonso "Real"da kuchaymoqda va omadli ishlamoqda
Ispaniya terma jamoasi va Madridning "Real" klubida hujumchi bo‘lgan Fernando Moriyentes "qirol klubi"ning bosh murabbiyi Xabi Alonsoning faoliyati haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Moriyentesning aytishicha, Alonso kundan-kunga kuchayib bormoqda va uning o‘zini yanada takomillashtirish uchun ko‘plab imkoniyatlari mavjud. U murabbiyning ishini qadrlaydi va amalga oshirayotgan ishlarini yoqtiradi.
43 yoshli mutaxassis 2025 yil yozida "Real" bosh murabbiyi lavozimiga tayinlangan. U bilan tuzilgan mehnat shartnomasi 2028 yil iyun oyining oxirida yakunlanadi.
Alonsoning rahbarligida "Real" klub jahon klub chempionati chorak finaliga chiqishga muvaffaq bo‘ldi. Ushbu bosqichda ular Germaniyaning "Borussiya" Dortmund jamoasi bilan bahslashadi.
Shunday qilib, Xabi Alonso o‘zining murabbiylik karerasida sezilarli natijalarga erishmoqda va klubning kelajakdagi muvaffaqiyatlari uchun umidlarni oshirmoqda.

Moriyentes: Алонсо "Реале" усиливается и удачно работает
Фернандо Мориентес, нападающий сборной Испании и мадридского "Реала", высказал свое мнение о деятельности главного тренера "королевского клуба" Хаби Алонсо. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Мориентеса, Алонсо с каждым днем становится сильнее и у него есть много возможностей для дальнейшего совершенствования. Он ценит работу тренера и нравится то, что он делает.
43-летний специалист был назначен главным тренером "Реала" летом 2025 года. Контракт с ним истекает в конце июня 2028 года.
Под руководством Алонсо "Реал" смог выйти в четвертьфинал клубного чемпионата мира. На этом этапе они будут сражаться с немецкой командой "Боруссия" Дортмунд.
Таким образом, Хаби Алонсо добивается значительных результатов в своей тренерской карьере и повышает надежды на будущие успехи клуба.