Newcastle Entoni Elangani sotib olmoqda
Nottingem Forest jamoasining qanot hujumchisi Entoni Elanga Newcastle klubiga o‘tishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda jurnalist Rudi Galetti ma’lumot berdi. Oldinroq ma’lum bo‘lishicha, Newcastle jamoasi "Forest"ga Elanga uchun 63 million yevro miqdorida yangi taklif bergan.
Manbaga ko‘ra, hozirda ikki klub o‘rtasida yakuniy kelishuv mavjud emas, ammo oxirgi taklifni biroz yaxshilash shartnoma imzolanishiga yordam berishi mumkin. Shuningdek, Newcastle va Nottingem Forest klublari Elanganing transferi bo‘yicha to‘lov shakllarini allaqachon muhokama qilmoqda.
Joriy mavsumda 23 yoshli shved futbolchi 43 o‘yinda maydonga tushib, 6 ta gol urdi va 12 ta samarali uzatma amalga oshirdi. Uning o‘yini jamoaga katta foyda keltirmoqda va yangi klubga o‘tishi futbolchining karerasida yangi bosqich bo‘lishi mumkin.

Ньюкасл покупает Энтони Эланга
Крайний нападающий команды Ноттингем Форест Энтони Эланга может перейти в клуб Ньюкасл. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Эту информацию предоставил журналист Руди Галетти. Ранее стало известно, что команда Ньюкасла сделала "Форесту" новое предложение в размере 63 миллионов евро за Элангу.
По данным источника, в настоящее время между двумя клубами нет окончательного соглашения, однако небольшое улучшение последнего предложения может помочь в подписании контракта. Также клубы Ньюкасл и Ноттингем Форест уже обсуждают формы оплаты за трансфер Эланги.
В текущем сезоне 23-летний шведский футболист провел 43 матча, забил 6 голов и сделал 12 результативных передач. Его игра приносит команде большую пользу, и переход в новый клуб может стать новым этапом в карьере футболиста.