Lokomotiv Rodina-2ni 4:1 hisobida mag‘lub etdi
Lokomotiv jamoasi kelgusi mavsumga tayyorgarlik doirasida shanba kuni Rodina-2 jamoasiga qarshi do‘stlik uchrashuvini o‘tkazdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mikhail Galaktionov boshchiligidagi jamoa 4:1 hisobida g‘alaba qozondi. Lokomotiv safida gollarni Dmitriy Vorobyov (ikkita gol), Jerzino Nyamsi va Elvin Danilov kiritishdi.
Shuningdek, shanba kuni kechqurun Lokomotiv yana bir do‘stlik o‘yinini o‘tkazadi. Bu safar ular Torpedo jamoasiga qarshi maydonga tushadi.
Ushbu o‘yinni LiveResult portali matn shaklida namoyish etadi, shuning uchun muxlislar onlayn tarzda o‘yinni kuzatib borish imkoniga ega. Rossiya chempionatining birinchi turida Lokomotiv Sochi jamoasini qabul qiladi.
Ushbu uchrashuv 19 iyul, shanba kuni bo‘lib o‘tadi. Bu o‘yinda jamoa muxlislari jamoaning yangi mavsumdagi formasi bilan tanishishlari mumkin.
O‘yin protokoli bo‘yicha, Rodina-2 jamoasi 30-daqiqada Gleb Knyazevning goli bilan oldinga chiqdi, biroq shu daqiqada Dmitriy Vorobyov hisobni tenglashtirdi. Keyinchalik Vorobyov 34-daqiqada yana bir bor darvozani ishg‘ol etdi.
57-daqiqada Jerzino Nyamsi va 65-daqiqada Elvin Danilov jamoaning qolgan gollarini kiritishdi. Lokomotiv jamoasining boshlang‘ich tarkibida Illya Lantratov, Lukas Fasson, Artyom Syomin, Jerzino Nyamsi, Yegor Vedernikov, Illya Gerdt, Artyom Timofeyev, Danila Godyaev, Vladislav Sarveli, Dmitriy Vorobyov va Nikolay Komlichenko bor edi.
Zaxirada esa Yegor Pogostnov, Nikita Saltykov va Daniil Veselov joylashgan. Raqqib jamoa Rodina-2 tarkibida esa Rinat Shakerov, Khetag Kochiev, Nikolay Pridava, Astemir Khezhev, Aleksandr Gapechkin, Illya Antonov, Yegor Larionov, Ruslan Maltsev, Daniel Svintsov, Roman Kopylov va Gleb Knyazev maydonga tushishdi.
Ushbu do‘stlik o‘yinlari Lokomotiv jamoasining yangi mavsumga tayyorgarlik jarayonida o‘z imkoniyatlarini sinab ko‘rish uchun muhim ahamiyatga ega hisoblanadi. Yaqin kelajakda jamoaning kuchli o‘yinlari muxlislarni quvontirishiga umid qilamiz.

Локомотив Родина-2 победил со счетом 4:1
Команда Локомотив провела товарищеский матч против команды Родина-2 в субботу в рамках подготовки к следующему сезону. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда под руководством Михаила Галактионова одержала победу со счетом 4:1. За Локомотив голы забили Дмитрий Воробьев (два гола), Жерзино Нямси и Эльвин Данилов.
Также в субботу вечером Локомотив проведет еще один товарищеский матч. На этот раз они выйдут на поле против команды Торпедо.
Эту игру портал LiveResult будет транслировать в текстовом формате, поэтому болельщики смогут следить за матчем онлайн. В первом туре чемпионата России Локомотив примет команду Сочи.
Эта встреча состоится 19 июля, в субботу. На этом матче болельщики смогут ознакомиться с формой команды на новый сезон.
По протоколу игры, команда Родина-2 вышла вперед на 30-й минуте благодаря голу Глеба Князева, но в ту же минуту Дмитрий Воробьев сравнял счет. Позже Воробьев снова забил на 34-й минуте.
На 57-й минуте Жерзино Нямси и на 65-й минуте Эльвин Данилов забили оставшиеся голы команды. В стартовом составе Локомотива были Илья Лантратов, Лукас Фассон, Артем Сёмин, Жерзино Нямси, Егор Ведерников, Илья Гердт, Артем Тимофеев, Данила Годяев, Владислав Сарвели, Дмитрий Воробьев и Николай Комличенко.
На скамейке запасных находились Егор Погостнов, Никита Салтыков и Даниил Веселов. В составе соперника команды Родина-2 на поле вышли Ринат Шакеров, Хетаг Кочиев, Николай Придва, Астемир Хежев, Александр Гапечкин, Илья Антонов, Егор Ларионов, Руслан Мальцев, Даниил Свинцов, Роман Копылов и Глеб Князев.
Эти товарищеские матчи имеют важное значение для команды Локомотив в процессе подготовки к новому сезону, чтобы испытать свои возможности. В ближайшем будущем надеемся, что сильные игры команды порадуют болельщиков.