Tyukavin sentyabrda maydonga to‘liq qaytishni rejalashtirmoqda
Rossiya terma jamoasi va poytaxt klubi "Dinamo" futbolchisi Konstantin Tyukavin jarohatidan to‘liq sog‘ayib, maydonga qaytishi mumkin bo‘lgan vaqt haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U hozirda o‘zining sog‘lig‘iga jiddiy e'tibor qaratmoqda va to‘liq tayyor holda maydonga tushishni maqsad qilgan. Tyukavinning aytishicha, avval sentyabr oyida maydonga qaytish rejalashtirilgandi, biroq ularning asosiy maqsadi jarohatni to‘liq davolash va 100 foiz tayyor bo‘lishdir.
Shoshilishning keragi yo‘q, chunki maydonda o‘zini yaxshi his qilmaslik jiddiy muammolarga olib kelishi mumkin. Tyukavin mart oyida Rossiya chempionatida "Rostov"ga qarshi o‘yinda menisk jarohatini oldi va shu sababli maydonni uzoq vaqt tark etdi.
O‘tgan mavsumda u 22 o‘yinda maydonga tushib, sakkizta gol urdi va uchta samarali uzatma berdi. Uning o‘rnini yosh futbolchi Yaroslav Gladyshev muvaffaqiyatli to‘ldirdi va o‘zini ko‘rsatdi.
Bundan tashqari, yaqinda "Dinamo" jamoasi tarkibiga "Krylya Sovetov" klubi hujumchisi Ivan Sergeyev qo‘shildi. Jamoa hozirda yangi kuch bilan kelayotgan mavsumga puxta tayyorgarlik ko‘rmoqda.
Tyukavin esa o‘z sog‘lig‘iga e’tibor qaratib, imkon qadar tezroq maydonga qaytishni orziqib kutmoqda.

Тюкавин планирует полностью вернуться на поле в сентябре
Игрок сборной России и столичного клуба "Динамо" Константин Тюкавин высказал мнение о времени, когда он сможет полностью восстановиться от травмы и вернуться на поле. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он в настоящее время серьезно уделяет внимание своему здоровью и ставит целью выйти на поле в полной готовности. По словам Тюкаева, изначально планировалось вернуться на поле в сентябре, однако их главная цель - полностью вылечить травму и быть на 100 процентов готовым.
Спешить не стоит, так как плохое самочувствие на поле может привести к серьезным проблемам. Тюкавин получил травму мениска в матче чемпионата России против "Ростова" в марте и, следовательно, надолго покинул поле.
В прошлом сезоне он вышел на поле в 22 матчах, забил восемь голов и сделал три результативные передачи. Его место успешно занял молодой футболист Ярослав Гладышев, который проявил себя.
Кроме того, недавно в состав команды "Динамо" присоединился нападающий клуба "Крылья Советов" Иван Сергеев. Команда в настоящее время активно готовится к новому сезону с новыми силами.
Тюкавин же, уделяя внимание своему здоровью, с нетерпением ждет возможности как можно скорее вернуться на поле.