CSKA hujumdagi imkoniyatlarni to‘liq ishlatmadi
Moskvadagi CSKA yarim himoyachisi Ivan Oblyakov Bratskiy kubogida serbiyalik OFK jamoasiga qarshi o‘ynab, 4:2 hisobida g‘alaba qozonganidan so‘ng fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Futbolchi jamoaning yaratilgan imkoniyatlarni to‘liq amalga oshira olmaganidan afsusda ekanini aytdi. Oblyakovning so‘zlariga ko‘ra, birinchi bo‘limda jamoa yaxshi o‘yin ko‘rsatgan.
Himoyada deyarli xato qilinmagan va darvozaga qarshi xavfli vaziyatlar deyarli yuzaga kelmagan. Hujumda esa olti yoki yetti imkoniyat bo‘lgan.
Shunga qaramay, gol urish borasida odatdagidek muammolar mavjud, biroq kamida yarmini kiritish yaxshi natija hisoblanadi, dedi u. Keyingi hafta, ya’ni 12 iyul kuni CSKA Rossiya Superkubogi doirasida “Krasnodar”ga qarshi maydonga chiqadi.
O‘yin Qozonda o‘tkaziladi. Fabio Chelestini boshchiligidagi jamoa Rossiya Kubogi sovrindori sifatida ishtirok etadi.
O‘tgan mavsum oxirida yozning ilk kunida “armeytsilar” kubok superfinalida “Rostov”ga penaltilar seriyasida g‘alaba qozongan. Premyer-liga doirasidagi birinchi turda CSKA 21 iyul kuni “Torpedo”ga qarshi o‘ynaydi.

CSKA не полностью использовал свои возможности в атаке
Полузащитник ЦСКА Иван Обляков высказался после победы над сербским клубом OFK со счетом 4:2 в Кубке Братского. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Футболист отметил, что ему жаль, что команда не смогла полностью реализовать созданные возможности. По словам Облякова, в первом тайме команда показала хорошую игру.
В защите практически не было ошибок, и опасные моменты у ворот возникали почти нечасто. В атаке же было шесть или семь возможностей.
Тем не менее, по-прежнему существуют проблемы с реализацией, однако забить хотя бы половину из них было бы хорошим результатом, сказал он. На следующей неделе, 12 июля, ЦСКА выйдет на поле против "Краснодара" в рамках Российского Суперкубка.
Игра пройдет в Казани. Команда под руководством Фабио Челестини участвует в качестве обладателя Кубка России.
В конце прошлого сезона, в первые дни лета, "армейцы" одержали победу над "Ростовом" в серии пенальти в суперфинале Кубка. В первом туре Премьер-лиги ЦСКА сыграет против "Торпедо" 21 июля.