Bavariya himoyasidagi xatolar PSJ g‘alabasini ta’minladi
«Bavariya» va «PSJ» Klublar jahon chempionati chorak finalida qo‘shimcha vaqtlarsiz o‘ynadi va ko‘p muhim voqealar o‘yinning ikkinchi bo‘limi oxirida yuz berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Natijada Parij jamoasi ikkita gol bilan Myunxen jamoasini mag‘lub etdi. «Bavariyani» mag‘lubiyatga olib kelgan sabablarni «Yevro-Futbol.
Ru» nashri o‘z fikricha tahlil qilmoqda. O‘yinning boshida umumiy baho 6,0 ball edi, maksimal baho esa 10 ballga teng.
Garri Keyn uchun baho 5,0 ball. «Bavariya» markaziy hujumchisini maydonda hech narsa qilmagan, deb ayblab bo‘lmaydi.
Aksincha, u bir nechta noo‘xshash harakatlar qildi. Birinchi bo‘limda ikki marta to‘pni dribling bilan oldinga olib chiqdi, ikkinchi bo‘limda o‘z jarima maydonchasida Nunu Mendeshdan yaxshi to‘p oldi.
Ammo o‘yin hal qiluvchi vaziyatda Keyn to‘pni markazda yo‘qotdi va bu «PSJ»ning tezkor qarshi hujumiga olib keldi, u Duening goli bilan yakunlandi. «Bavariya» muxlislari Keyn keyin to‘pni darvozabon ustunidan qaytargach quvonishga erta edi.
Garri o‘yin qoidalariga ko‘ra ofsaydda edi va o‘zini oqlay olmadi. O‘yin oxirida esa hakam Keyn uchun belgilangan penalti zarbasini bekor qildi.
Agar Keyn uni amalga oshirganida, hisob 2:1 bo‘lar edi, shunda «Bavariyaga» hatto bitta hujum uchun ham vaqt qolmasligi ehtimoli yuqori edi. Manuel Noyer uchun baho 4,5 ball.
39 yoshli Myunxen darvozaboni o‘z jamoasining uzoq paslari bilan hujumlarini boshlashda yaxshi harakat qildi, ammo ikkinchi bo‘lim o‘rtalarida o‘ziga haddan tashqari ishonib, to‘pni Xvichaga bera qo‘ydi. Xvicha zarba berdi, ammo golni Kvaratsxeliya emas, Dembele kiritdi.
Usmon zarbani uzoq burchakka yo‘naltira olmadi, aks holda Noyer gol o‘tib ketishida asosiy aybdor bo‘lardi. Duening hal qiluvchi goliga kelganda esa, Manuel noto‘g‘ri harakat qildi.
U zarbani uzoq burchakka kutgan edi, oyoqning siljishi sababli yaqin burchakka o‘tishda kechikdi. Konrad Laymer bahosi 4,0 ball.
U pastki 5 duelning hech birini yuta olmadi, ammo yuqorida uchta epizodni o‘z foydasiga hal qildi. Xvicha hujumga o‘tmoqchi bo‘lganda Laymer yaxshi javob berdi, lekin «Bavariya» boshqa himoyachilari ham yetarlicha harakat qilgani yo‘q edi.
Birinchi bo‘limda Konrad hujumlarni o‘ng qanotda qo‘llab-quvvatlab, bir necha samarali pas berdi. Umuman olganda, uning beshta uzoq pasidan faqat bittasi aniq bo‘ldi.
Turnir davomida ikkinchi sariq kartochka olgani sababli u keyingi bosqichni o‘tkazib yuborishi mumkin edi. Muallif: Kirill Ivantsov

Ошибки защиты Баварии обеспечили победу ПСЖ
«Бавария» и «ПСЖ» сыграли в четвертьфинале клубного чемпионата мира без дополнительного времени, и множество важных событий произошло в конце второго тайма. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В результате парижская команда одержала победу над мюнхенской командой с разницей в два гола. Причины поражения «Баварии» анализирует издание «Евро-Футбол.
Ru». В начале игры общая оценка составила 6,0 баллов, максимальная оценка равнялась 10 баллам.
Гарри Кейн получил оценку 5,0 баллов. Нельзя сказать, что центральный нападающий «Баварии» ничего не сделал на поле.
Напротив, он совершил несколько неординарных действий. В первом тайме дважды вывел мяч вперед дриблингом, во втором тайме хорошо принял мяч у Нуну Мендеша в своей штрафной площади.
Однако в решающем моменте Кейн потерял мяч в центре поля, что привело к быстрой контратаке «ПСЖ», завершившейся голом Дуэна. Болельщики «Баварии» были рады, когда Кейн вернул мяч от штанги ворот.
Гарри был в офсайде по правилам игры и не смог оправдаться. В конце игры судья отменил назначенный пенальти для Кейна.
Если бы Кейн его реализовал, счет был бы 2:1, и у «Баварии» не осталось бы времени даже на одну атаку. Мануле Нойеру поставили оценку 4,5 балла.
39-летний мюнхенский вратарь хорошо действовал в начале атак своей команды с дальними передачами, но в середине второго тайма, слишком доверившись себе, отдал мяч Хвиче. Хвича нанес удар, но гол забил не Кварацхелия, а Дембеле.
Усман не смог направить удар в дальний угол, иначе Нойер был бы основным виновником пропущенного гола. Что касается решающего гола Дуэна, то Мануэль допустил ошибку.
Он ожидал удара в дальний угол, но из-за смещения ноги опоздал с переходом к ближнему углу. Конрад Лаймер получил оценку 4,0 балла.
Он не выиграл ни одного из пяти нижних дуэлей, но в трех эпизодах выше проявил себя. Когда Хвича пытался перейти в атаку, Лаймер хорошо ответил, но другие защитники «Баварии» также не проявили достаточной активности.
В первом тайме Конрад поддерживал атаки на правом фланге, сделав несколько эффективных передач. В целом из пяти его дальних передач только одна была точной.
Из-за получения второй желтой карточки в турнире он мог пропустить следующий этап. Автор: Кирилл Иванцов