Tottenhem Muhammad Kudus uchun 58 million yevro taklif qildi
«Vest Hem» klubi «Tottenhem» jamoasining hujumchi futbolchi Muhammad Kudus uchun taklifini rad etdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
«Tottenhem» 24 yoshli o‘yinchiga 50 million funt sterling (58 million yevro) to‘lashga tayyorligini bildirgan, ammo «Vest Hem» bu shartlarni qabul qilmagan, deb xabar bermoqda taniqli sport insayderi Devid Ornshteyn. Kudusga «Chelsi» klubi ham qiziqish bildirgan, lekin futbolchi 2023 yilda «pensiyonerlar» bilan kechgan muvaffaqiyatsiz muzokaralar sababli «Tottenhem»ga o‘tishni afzal ko‘rmoqda.
«Tottenhem» jamoasi Muhammad Kudus bo‘yicha muzokaralarni davom ettirish niyatida. Oldinroq «Vest Hem» futbolchini sotishdan taxminan 70 million yevro daromad olishni rejalashtirayotgani haqida xabarlar tarqalgan edi.
Hujumchi futbolchining o‘tish ehtimoli va shartlari yuzasidan yaqinda yana yangilanishlar bo‘lishi kutilmoqda. Shuningdek, klubning futbolchiga nisbatan talab va takliflari kelishilgan holda davom ettirilmoqda.

Клуб «Вест Хэм» отклонил предложение команды «Тоттенхэм» о покупке нападающего Мухаммада Кудуса. Об этом сообщает Euro-football.ru.
«Тоттенхэм» заявил о готовности заплатить 50 миллионов фунтов стерлингов (58 миллионов евро) 24-летнему игроку, однако «Вест Хэм» не принял эти условия, сообщает известный спортивный инсайдер Дэвид Орнштейн. На Кудуса также проявил интерес клуб «Челси», но футболист предпочитает перейти в «Тоттенхэм» из-за неудачных переговоров с «пенсионерами» в 2023 году.
Команда «Тоттенхэм» намерена продолжить переговоры по Мухаммаду Кудусу. Ранее сообщалось, что «Вест Хэм» планирует получить около 70 миллионов евро от продажи футболиста.
Ожидаются новые обновления по поводу вероятности и условий перехода нападающего. Также продолжаются согласованные требования и предложения клуба к игроку.