Dortmundning "Borussiya" jamoasi himoyachisi Valdemar Anton 2025 yilgi klub jahon chempionati chorak finalida Madridning "Real" jamoasiga mag‘lub bo‘lgandan so‘ng fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
"Shmellar" jamoasi "sivriqoyalar"ga 2:3 hisobida imkoniyatni boy berdi. U o‘z so‘zlarida jamoa hech qachon taslim bo‘lmaganini, bu esa kuchli xarakter belgisi ekanligini ta’kidladi.
Bunday turnirlarda ishtirok etish jamoa uchun noyob tajriba bo‘lganini qayd etdi. Bundan ular ko‘p ijobiy narsalarni o‘zlashtirishganini aytdi.
Agar omad ularga yuz o‘girganda, ular musobaqada yanada yuqoriroq bosqichlarga chiqishi mumkin edi. FIFA matbuot xizmati himoyachining so‘zlarini yetkazdi.
Shu bilan birga, "Real" jamoasi yarim finalga yo‘llanma oldi va finalga chiqish uchun fransuzlarning "PSJ" jamoasi bilan 9 iyul kuni bahs olib boradi. Bu o‘yin katta qiziqish bilan kutilyapti.

Антон: Боруссия Реалу против возможности упустила
Защитник дортмундской "Боруссии" Вальдемар Антон высказал свои мысли после поражения от мадридского "Реала" в четвертьфинале клубного чемпионата мира 2025 года. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда "шмелей" упустила возможность, проиграв "остророгим" со счетом 2:3. Он отметил, что команда никогда не сдавалась, что является признаком сильного характера.
Он отметил, что участие в таких турнирах стало уникальным опытом для команды. Они усвоили много положительных моментов.
Если бы удача была на их стороне, они могли бы выйти на более высокие стадии турнира. Пресс-служба ФИФА передала слова защитника.
В то же время "Реал" получил путевку в полуфинал и 9 июля сыграет с французским "ПСЖ" за выход в финал. Эта игра ожидается с большим интересом.