Yuventus yozda Bissumani sotib olmoqchi
Londonning "Tottenhem" jamoasiga tegishli bo‘lgan yarim himoyachi Iv Bissuma Angliyani tark etib, Italiyaga yo‘l olishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda Gazzetta dello Sport nashri xabar bermoqda. Manbaga ko‘ra, 28 yoshli malilik futbolchiga Turinning "Yuventus" klubi qiziqish bildirgan.
Transfer yozgi transfer oynasida amalga oshirilishi mumkin. Transfermarkt portali Bissumaning bozor qiymatini 25 million yevro deb baholagan.
O‘tgan mavsumda Iv Bissuma Angliya jamoasi safida 44 ta o‘yinda maydonga tushdi. U ikki gol urib, 12 marta sariq kartochka oldi.
Bissuma bilan "Tottenhem" o‘rtasidagi amaldagi shartnoma kelasi yil iyun oyining oxirida yakunlanadi. Futbolchi va klublar orasidagi kelishuvga qarab, yozgi transfer jarayoni davom etadi.

Ювентус хочет купить Биссуму летом
Полузащитник Ив Биссума, принадлежащий лондонскому "Тоттенхэму", может покинуть Англию и отправиться в Италию. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщает издание Gazzetta dello Sport. По информации источника, к 28-летнему малийскому футболисту проявил интерес туринский "Ювентус".
Трансфер может состояться в летнее трансферное окно. Портал Transfermarkt оценил рыночную стоимость Биссума в 25 миллионов евро.
В прошлом сезоне Ив Биссума провел 44 матча за английскую команду. Он забил два гола и получил 12 желтых карточек.
Действующий контракт Биссума с "Тоттенхэмом" истекает в конце июня следующего года. В зависимости от соглашения между футболистом и клубами, летний трансферный процесс продолжится.