Pesyakov Komlichenko Lokomotivga o‘tishini sharhladi
Krylya Sovetov jamoasining darvozaboni Sergey Pesyakov, sobiq jamoadoshi Nikolay Komlichenko Rostov klubidan ketish qarori haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U Komlichenkoning yangi klub tanlovi unga hayrat bag‘ishlaganini aytmadi. Hujumchi futbolchi joriy transfer oynasida Spartak klubiga o‘tishdan bosh tortib, Lokomotivni tanladi.
Pesyakovning so‘zlariga ko‘ra, bu qaror asosan futbolchining o‘z tanlovidir. Spartak xalq jamoasi bo‘lib, unga alohida e’tibor qaratiladi, biroq Komlichenko qanchalik o‘ylab tanlagani noma’lum.
Darvozabon shuningdek, Spartakdan tashqarida hayot ancha tinchroq ekanligini va bu omil ham klub tanloviga ta’sir ko‘rsatgan bo‘lishi mumkinligini ta’kidladi. Rossiya premer-ligasining yangi mavsumi 18 iyul kuni boshlanadi.
Bu mavsumda jamoalar o‘z kuchini ko‘rsatishga tayyorlanmoqda, shuningdek transfer oynasidagi harakatlar futbolchilar va murabbiylar uchun muhim ahamiyatga ega bo‘ladi.

Песяков Комличенко переход в Локомотив прокомментировал
Вратарь команды «Крылья Советов» Сергей Песяков высказал свое мнение о решении своего бывшего одноклубника Николая Комличенко покинуть клуб «Ростов». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он не скрывал, что выбор нового клуба Комличенко его удивил. Нападающий отказался от перехода в клуб «Спартак» в текущем трансферном окне и выбрал «Локомотив».
По словам Песякова, это решение в основном является выбором самого футболиста. «Спартак» — народная команда, к которой уделяется особое внимание, однако неизвестно, насколько тщательно Комличенко обдумал свой выбор.
Вратарь также отметил, что жизнь вне «Спартака» гораздо спокойнее, и этот фактор мог повлиять на выбор клуба. Новый сезон Российской Премьер-Лиги начнется 18 июля.
В этом сезоне команды готовятся продемонстрировать свои силы, а также действия на трансферном рынке будут иметь важное значение для игроков и тренеров.