Pesyakov: RPLda kamida uch jamoa mag‘lub bo‘ladi
Samara "Krylya Sovetov" jamoasining darvozaboni Sergey Pesyakov Rossiya premer-ligasining yaqinlashayotgan mavsumi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U ta’kidlashicha, hozir Rossiyada ko‘plab kuchli klublar mavjud bo‘lib, ularning qatorida "Rubin" jamoasi ham bor. Pesyakovning fikriga ko‘ra, masalan, "Dinamo" va "Lokomotiv" klublari uchun to‘rtinchi o‘rin yomon natija hisoblanadi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, musobaqada olti yoki yetti jamoa yuqori o‘rinlar uchun kurashadi, ammo faqat uchta sovrinli o‘rin mavjud. Shuning uchun kamida uchta jamoaning muvaffaqiyatsizligi kuzatilishi mumkin.
Hozirgi chempion "Krasnodar" jamoasi hisoblanadi. Yangi mavsum 18 iyul kuni boshlanishi rejalashtirilgan.
Pesyakovning fikrlari sport portali "Chempionat" tomonidan e’lon qilindi. Ushbu mavsumda jamoalar o‘rtasida kuchli kurash bo‘lishi kutilmoqda va muxlislar uchun qiziqarli o‘yinlar taqdim etiladi.

Песяков: В РПЛ как минимум три команды проиграют
Вратарь самарского клуба "Крылья Советов" Сергей Песьяков высказал мнение о предстоящем сезоне Российской премьер-лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что в России сейчас много сильных клубов, среди которых есть и команда "Рубин". По мнению Песьякова, например, для клубов "Динамо" и "Локомотив" четвертое место будет плохим результатом.
По его словам, в соревновании шесть или семь команд будут бороться за высокие места, но только три призовых места. Поэтому можно ожидать, что как минимум три команды потерпят неудачу.
Текущим чемпионом является команда "Краснодар". Новый сезон запланирован на 18 июля.
Мнения Песьякова были опубликованы спортивным порталом "Чемпионат". В этом сезоне ожидается сильная борьба между командами, и болельщикам будут предложены интересные игры.