Liverpool Kastello Lyukebani sotib olmoqchi
Fransuz himoyachisi Kastello Lyukeba, Germaniyaning «RB Leyptsig» klubida o‘ynayotgan, Angliya Premer Ligasi jamoalaridan biriga o‘tishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda Caught Offside nashri xabar bermoqda. Manba ma’lumotlariga ko‘ra, 22 yoshli futbolchini o‘z safiga qo‘shmoqchi bo‘lgan klub «Liverpul» hisoblanadi.
Mersisayd klubi rahbarlari fransuz futbolchisini sotib olish uchun 50-55 million yevro ajratishga tayyor. Futbolchining shartnomasida belgilangan 90 million yevro miqdoridagi klauzula mavjud bo‘lsa-da, «qizil buqalar» bu borada muzokaralarga tayyor ekanligini bildirgan.
2024/2025 mavsumida Kastello Lyukeba Germaniya jamoasi safida 31 ta o‘yinda maydonga tushgan, biroq gol yoki assist qayd etmagan. Uning «RB Leyptsig» bilan amaldagi shartnomasi 2029 yil o‘rtalarigacha mo‘ljallangan.

Ливерпуль хочет купить Кастелло Люкебани
Французский защитник Кастелло Люкеба, играющий в немецком клубе «РБ Лейпциг», может перейти в одну из команд Английской Премьер-лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщает издание Caught Offside. По данным источника, клубом, который хочет подписать 22-летнего футболиста, является «Ливерпуль».
Руководство клуба из Мерсисаида готово выделить 50-55 миллионов евро на покупку французского футболиста. Несмотря на то, что в контракте футболиста имеется клаузула в размере 90 миллионов евро, «красные быки» заявили о готовности к переговорам по этому поводу.
В сезоне 2024/2025 Кастелло Люкеба провел 31 матч за немецкую команду, однако не забил ни одного гола и не сделал ни одной передачи. Его действующий контракт с «РБ Лейпциг» рассчитан до середины 2029 года.