«Krylya Sovetov» jamoasi darvozaboni Sergey Pesyakov jamoa bosh murabbiyi Igor Osinkin bilan xayrlashgani haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U Osinkin bilan jamoa a’zolari bilan birga kechgan kechki ovqatda iliq xayrlashganini aytdi. Pesyakovning so‘zlariga ko‘ra, Osinkin bilan shartnoma uzaytirilmasligi kutilmagan hodisa emas edi.
U o‘tgan yozda Samaraga kelganidan beri murabbiy almashinuvi haqida yangiliklar oyiga bir marta eshitilib turganini ta’kidladi. Shuningdek, u jamoa ichida ham bu vaziyatda o‘z ayblari borligini tan oldi.
Darvozabon fikricha, hatto jamoaning muvaffaqiyatli o‘yinlari bo‘lsa ham, Osinkin jamoada qolish imkoniga ega bo‘lmagan. O‘tgan mavsum Rossiya Premer-ligasida «Krylya Sovetov» jamoasi turnir jadvalida o‘nchi o‘rinni egalladi.
Mavsum yakunida rahbariyat Osinkin bilan shartnomani uzaytirmaslikka qaror qilib, uning o‘rniga Magomed Adiyevni taklif qildi. Bu o‘zgarish jamoaning yangi mavsumga tayyorgarlik ko‘rishida muhim qadam bo‘ldi.

Песяков: Осинкин не смог остаться в «Крыльях Советов»
Вратарь команды «Крылья Советов» Сергей Песьяков высказался о расставании с главным тренером Игорем Осинкиным. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он сказал, что тепло попрощался с Осинкиным во время ужина с членами команды. По словам Песьякова, то, что контракт с Осинкиным не будет продлен, не стало неожиданностью.
Он отметил, что с тех пор, как тренер приехал в Самару прошлым летом, новости о смене тренера звучали раз в месяц. Также он признал, что в этой ситуации есть и их вина.
По мнению вратаря, даже если бы команда показывала успешные игры, у Осинкина не было шансов остаться в команде. В прошлом сезоне команда «Крылья Советов» заняла десятое место в турнирной таблице Российской Премьер-Лиги.
По окончании сезона руководство приняло решение не продлевать контракт с Осинкиным и предложило на его место Магомеда Адиева. Это изменение стало важным шагом в подготовке команды к новому сезону.