Kanishchev: Sergeev Dinamoda o‘zini ko‘rsatadi
Sobiq «Zenit» futbolchisi Aleksandr Kanishchev hujumchi Ivan Sergeevning «Dinamo» jamoasiga o‘tishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mutaxassisning fikricha, Sergeev yaxshi futbolchi bo‘lib, «Dinamo»da o‘zini namoyon eta oladi. Kanishchevning so‘zlariga ko‘ra, Sergeevda yetarlicha kuchli fazilatlar mavjud.
U texnik jihatdan mahoratli, mehnatkash va o‘yinni yaxshi tushunadigan futbolchi hisoblanadi. Eng asosiysi, u har tomonlama harakat qiladigan hujumchi sifatida ajralib turadi.
O‘tgan mavsumda 30 yoshli Sergeev «Krylya Sovetov» tarkibida 25 ta o‘yinda maydonga tushib, 9 ta gol urdi va 2 ta golli uzatma amalga oshirdi. E’tiborga molik jihati, Sergeevni «Krylya Sovetov»dan sotib olish narxi taxminan 3,8 million yevro bo‘lganligi haqida xabarlar tarqalmoqda.
Bu transfer «Dinamo» jamoasi uchun muhim qo‘shimcha bo‘ldi va futbolchining yangi jamoasida muvaffaqiyatli o‘yin ko‘rsatishi kutilmoqda.

Канишчев: Сергеев проявит себя в Динамо
Бывший игрок «Зенита» Александр Канышев высказал мнение о переходе нападающего Ивана Сергейева в команду «Динамо». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По мнению специалиста, Сергейев является хорошим футболистом и сможет проявить себя в «Динамо». По словам Канышева, у Сергейева достаточно сильных качеств.
Он считается техничным, трудолюбивым и хорошо понимающим игру футболистом. Главное, он выделяется как нападающий, который действует всесторонне.
В прошлом сезоне 30-летний Сергейев провел 25 матчей в составе «Крыльев Советов», забив 9 голов и сделав 2 голевые передачи. Примечательно, что сообщается, что цена покупки Сергейева из «Крыльев Советов» составила около 3,8 миллиона евро.
Этот трансфер стал важным дополнением для команды «Динамо», и ожидается, что футболист будет успешно выступать в новой команде.