Pesyakov: Krylya Sovetov uchun top-8 qiyin bo‘ladi
Samarsk shahrining "Krylya Sovetov" jamoasi darvozaboni Sergey Pesyakov jamoaning birinchi sakkizlikka kirish imkoniyati haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, jamoa uchun bu oson bo‘lmaydi, chunki yangi mavsumga tayyorgarlik uchun vaqt cheklangan va jamoa yangi talablar bilan moslashishi kerak. Pesyakovning so‘zlariga ko‘ra, sakkizlikka kirish haqida aniq gapirish qiyin, bu vazifa og‘ir bo‘ladi.
O‘tgan mavsum yakunlariga ko‘ra, "Krylya Sovetov" Rossiya Premyer-Ligasida 10-o‘rinni egallagan va 30 tur davomida 31 ochko to‘plagan. Yangi mavsum 18 iyul kuni boshlanadi.
Jamoa yangi mavsumda yanada kuchliroq natijalar ko‘rsatishga intilmoqda. Tayyorlov jarayoni va yangi talablar jamoa uchun muhim ahamiyatga ega bo‘lib, ular muvaffaqiyatga erishish uchun jiddiy harakat qilishlari lozim.
Shuningdek, muxlislar va mutaxassislar jamoaning yangi mavsumdagi o‘yinini diqqat bilan kuzatib borishadi.

Песяков: Крылья Советов будет трудно попасть в топ-8
Вратарь самарского клуба "Крылья Советов" Сергей Песяков высказал мнение о шансах команды попасть в первую восьмерку. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, команде будет нелегко, так как времени на подготовку к новому сезону ограничено, и команде необходимо адаптироваться к новым требованиям. По словам Песякова, говорить о попадании в восьмерку сложно, эта задача будет тяжелой.
По итогам прошлого сезона "Крылья Советов" заняли 10-е место в Российской Премьер-Лиге и набрали 31 очко за 30 туров. Новый сезон начнется 18 июля.
Команда стремится показать более сильные результаты в новом сезоне. Процесс подготовки и новые требования имеют важное значение для команды, и им необходимо серьезно работать для достижения успеха.