Pesyakov: Dinamo yil ichida Zenitga raqobatchi bo‘ladi
«Krylya Sovetov» jamoasi darvozaboni Sergey Pesyakov «Dinamo» jamoasi Valeriy Karpin kelganidan keyin «Zenit» bilan chempionlik uchun asosiy raqobatchi hisoblanadimi, degan savolga javob berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U kelajak haqida aniq fikr bildirmadi, ammo bir yil ichida bunday bo‘lishi mumkinligini ta’kidladi. O‘tgan mavsum yakunida Rossiya Premer-ligasida «Dinamo» beshinchi o‘rinni egallagan.
Iyun oyida klub rahbariyati bosh murabbiy lavozimiga Valeriy Karpinni tayinlashga qaror qilgan. Yangi mavsum 18 iyul kuni boshlanadi.
Shu kuni «Dinamo» birinchi tur doirasida Kaliningradning «Baltika» jamoasiga qarshi maydonga tushadi. Ushbu o‘yin yangi jamoa uchun muhim bosqich bo‘lib, uning kelajakdagi natijalariga ta’sir ko‘rsatishi mumkin.
«Dinamo» yangi murabbiy ostida o‘z kuchini sinab ko‘rishga tayyorlanmoqda. Bu mavsumda jamoaning maqsadi yuqori pog‘onalarni egallash va muxlislarni quvontirishdir.

Песяков: Динамо в течение года станет соперником Зенита
Вратарь команды «Крылья Советов» Сергей Песяков ответил на вопрос, станет ли команда «Динамо» основным соперником «Зенита» после прихода Валерия Карпина. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он не высказал четкого мнения о будущем, но отметил, что это может произойти в течение года. По итогам прошлого сезона «Динамо» заняло пятое место в Российской Премьер-лиге.
В июне руководство клуба приняло решение назначить Валерия Карпина главным тренером. Новый сезон начнется 18 июля.
В этот день «Динамо» выйдет на поле против калининградской команды «Балтика» в рамках первого тура. Эта игра станет важным этапом для новой команды и может повлиять на ее будущие результаты.
«Динамо» готовится проверить свои силы под руководством нового тренера. Цель команды в этом сезоне — занять высокие позиции и порадовать болельщиков.