Mourinyo va shtab a’zolari tibbiy ko‘rikdan o‘tdi
Fenerbaxche jamoasi yangi mavsumga tayyorgarlik ko‘rishni boshladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Jamoa futbolchilari tibbiy ko‘rikdan o‘tmoqda. Bosh murabbiy Zhoze Mourinyo hamda uning shtab a’zolari ham tibbiy tekshiruvdan muvaffaqiyatli o‘tgan.
Bu haqda “kanareykalar” matbuot xizmati ma’lumot berdi. O‘tgan mavsumda Fenerbaxche Turkiya chempionatida ikkinchi o‘rinni egallagan edi.
Mourinyo boshchiligidagi jamoa Galatasaraydan 11 ochko kam to‘plagan. Shuningdek, Fenerbaxche Chempionlar ligasining uchinchi saralash bosqichiga yo‘l oldi.
Jamoa asosiy bosqichga chiqish uchun ikki bosqichli saralashdan o‘tishi zarur. Navbatdagi Turkiya chempionati 8 avgust kuni boshlanadi.
Jamoa yangi mavsumda yaxshi natijalar ko‘rsatishga intilmoqda va barcha zarur tayyorgarlik ishlarini davom ettirmoqda.

Моуринью и члены штаба прошли медицинское обследование
Игроки команды проходят медицинское обследование. Главный тренер Жозе Моуринью и его члены штаба также успешно прошли медицинскую проверку.
Об этом сообщила пресс-служба "канареек". В прошлом сезоне Фенербахче занял второе место в чемпионате Турции.
Команда под руководством Моуринью набрала на 11 очков меньше, чем Галатасарай. Кроме того, Фенербахче вышел в третий квалификационный раунд Лиги чемпионов.
Команде необходимо пройти два этапа квалификации, чтобы выйти в основной этап. Следующий чемпионат Турции начнется 8 августа.
Команда стремится показать хорошие результаты в новом сезоне и продолжает все необходимые подготовительные работы.