Karrera: Spartak har doim chempionlik uchun kurashishi kerak
Sobiq bosh murabbiy Massimo Karrera yangi mavsumda jamoaning asosiy maqsadi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Karreraning so‘zlariga ko‘ra, "qizil-oqchilar" har yili chempionlik unvoni uchun kurash olib borishi lozim. U ta’kidlaganidek, "Spartak" uchun mavsum maqsadi faqatgina chempionlikdir va boshqa variant bo‘lishi mumkin emas.
Har bir mavsumda klub asosiy sovrinni qo‘lga kiritish uchun kurashishi zarur. Massimo Karrera hozirgacha "Spartak" jamoasini Rossiya chempioni qilgan so‘nggi murabbiy hisoblanadi.
U boshchiligida jamoa 2016/2017 yilgi mavsumda 16 yildan so‘ng birinchi bor chempionlikni qo‘lga kiritgan. O‘tgan mavsumda esa "Spartak" Rossiya Premer-ligasida to‘rtinchi o‘rinni egalladi.
Bu natija jamoaning yuqori darajadagi raqobatbardoshligini ko‘rsatadi va kelajakda yanada yuqori cho‘qqilarga erishish uchun asos bo‘lib xizmat qiladi. Shunday qilib, "Spartak" uchun asosiy vazifa doimiy ravishda chempionlik uchun kurashishdir.

Карьера: Спартак всегда должен бороться за чемпионство
Бывший главный тренер Массимо Каррера высказал мнение о главной цели команды в новом сезоне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Карреры, "красно-белые" должны каждый год бороться за чемпионский титул. Он подчеркнул, что для "Спартака" целью сезона является только чемпионство, и другого варианта быть не может.
Каждый сезон клуб должен бороться за главный трофей. Массимо Каррера до сих пор является последним тренером, который сделал "Спартак" чемпионом России.
Под его руководством команда в сезоне 2016/2017 года впервые за 16 лет завоевала чемпионство. В прошлом сезоне "Спартак" занял четвертое место в Российской Премьер-Лиге.
Этот результат показывает высокую конкурентоспособность команды и служит основой для достижения еще более высоких вершин в будущем. Таким образом, основной задачей "Спартака" является постоянная борьба за чемпионство.