Tyukavin: Sergeev Dinamoga o‘tishda to‘g‘ri qaror qildi
Moskva «Dinamo» jamoasining hujumchisi Konstantin Tyukavin hujumchi Ivan Sergeevning «oq-ko‘k» jamoasiga o‘tishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
30 yoshli futbolchi bilan uch yillik mehnat shartnomasi imzolangan. Tyukavinning aytishicha, Ivan ruhiy jihatdan yaxshi kayfiyatda.
U bilan suhbatlashib, yangi shartnoma bilan tabriklagan va Ivan to‘g‘ri tanlov qilganini ta’kidlagan. Futbolchi jamoaga yordam berishiga ishonch bildirgan.
Eslatib o‘tamiz, Sergeevning Moskva klubiga o‘tishi haqida ma’lumot 4 iyul kuni e’lon qilingan. Uning avvalgi jamoasi Samaradagi «Krylya Sovetov» bo‘lgan.
2024/2025 yilgi mavsumda «Dinamo» Rossiya chempionatining turnir jadvalida beshinchi o‘rinni egallagan. Ushbu transfer jamoaning kuchini yanada oshirishga qaratilgan muhim qadam hisoblanadi.

Tyukavin: Сергеев принял правильное решение при переходе в Динамо
Нападающий московского клуба «Динамо» Константин Тюкавин высказался о переходе нападающего Ивана Сергеева в команду «бело-голубых». Об этом сообщает Euro-football.ru.
С 30-летним футболистом подписан трехлетний трудовой контракт. По словам Тюкавина, Иван находится в хорошем моральном состоянии.
Он пообщался с ним, поздравил с новым контрактом и отметил, что Иван сделал правильный выбор. Футболист выразил уверенность, что сможет помочь команде.
Напомним, информация о переходе Сергеева в московский клуб была опубликована 4 июля. Его предыдущей командой были самарские «Крылья Советов».
В сезоне 2024/2025 «Динамо» заняло пятое место в турнирной таблице чемпионата России. Этот трансфер считается важным шагом, направленным на дальнейшее усиление команды.