Utkin: Musayev har doim mustaqil murabbiy bo‘lgan
Sobiq «Krasnodar» futbol klubi o‘yinchisi Daniil Utkinnning jamoa bosh murabbiyi Murad Musayev haqidagi fikrlari bilan bo‘lishdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Utkinning ta’kidlashicha, jamoa egasi Sergey Galitskiy boshlang‘ich tarkib shakllanishiga ta’sir ko‘rsatgani haqidagi fikr noto‘g‘ri. Musayev har doim o‘z ishida mustaqil bo‘lgan.
Eng ko‘p bo‘lsa, Galitskiy ba’zan nima uchun aynan shu futbolchi o‘ynayotganini yoki boshqasi o‘ynamayotganini so‘ragan, shunda Olegych unga sabablarini tushuntirib bergan. Utkinning aytishicha, agar Galitskiy haqiqatan ham xohlaganida, o‘zi murabbiylik litsenziyasini olib, futbolchilarni boshqargan bo‘lardi.
O‘tgan mavsumda «Krasnodar» jamoasi tarixida birinchi marta chempionlik unvoniga sazovor bo‘ldi va «Zenit»ni 1 ochko bilan ortda qoldirdi. Bu yutuq klubi uchun muhim bosqich bo‘ldi va murabbiy hamda futbolchilarning mehnati samarasini ko‘rsatdi.

Уткин: Мусаев всегда был независимым тренером
Бывший игрок футбольного клуба «Краснодар» Даниил Уткин поделился мнением о главном тренере команды Мураде Мусаеве. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Уткина, мнение о том, что владелец команды Сергей Галицкий влияет на формирование стартового состава, является неверным. Мусаев всегда был независим в своей работе.
Максимум, что Галицкий иногда спрашивал, почему именно этот футболист играет, а другой — нет, и тогда Олегыч объяснял ему причины. Уткин утверждает, что если бы Галицкий действительно хотел, он бы сам получил тренерскую лицензию и управлял игроками.
В прошлом сезоне команда «Краснодар» впервые в своей истории завоевала титул чемпиона и опередила «Зенит» на 1 очко. Это достижение стало важным этапом для клуба и продемонстрировало результаты труда тренера и игроков.