Dyokeresh faqat Arsenal klubida o‘ynashni xohlaydi
Hujumchi Viktor Dyokeresh Yevropaning ko‘plab nufuzli klublari tomonidan qiziqish uyg‘otmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Biroq, hozirgi vaziyat shuni ko‘rsatadiki, 27 yoshli shved futbolchisi "Arsenal" klubiga o‘tishga yaqin turibdi. Nemis Sky jurnalisti Florian Plettenbergning xabar berishicha, so‘nggi daqiqalarda Dyokeresh faqat "Arsenal"da o‘ynashni xohlayotganini yana bir bor bildirdi.
Hujumchining "kanonirlar" bilan besh yillik shartnoma bo‘yicha kelishuvga erishgani ma’lum. Futbolchi Londondagi jamoa bosh murabbiyi Mikel Artetaga bilan ham yaxshi suhbatlashdi.
Shuningdek, "Sporting" va "Arsenal" o‘rtasidagi muzokaralar davom etmoqda. Dyokeresh "Manchester Yunayted" variantini ko‘rib chiqmayapti.
Oldinroq "Arsenal" Dyokeresh uchun 65 million plus 15 million yevro taklif qilgani haqida ma’lumotlar tarqaldi, ammo "Sporting" biroz ko‘proq narxni talab qilmoqda. Shu bois, kelishuv yakunlanishi uchun tomonlar hali ham muzokaralarni davom ettirmoqda.

Джокереш хочет играть только в клубе Арсенал
Нападающий Виктор Дйокереш вызывает интерес со стороны многих престижных клубов Европы. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Однако текущая ситуация показывает, что 27-летний шведский футболист близок к переходу в клуб "Арсенал". Немецкий журналист Sky Флориан Плеттенберг сообщает, что в последние минуты Дйокереш еще раз заявил, что хочет играть только в "Арсенале".
Известно, что нападающий достиг соглашения с "канонирами" по пятилетнему контракту. Футболист также хорошо пообщался с главным тренером лондонской команды Микелем Артета.
Кроме того, продолжаются переговоры между "Спортингом" и "Арсеналом". Дйокереш не рассматривает вариант с "Манчестер Юнайтед".
Ранее появилась информация о том, что "Арсенал" предложил за Дйокереша 65 миллионов плюс 15 миллионов евро, однако "Спортинг" требует немного более высокую цену. Поэтому стороны все еще продолжают переговоры для завершения сделки.