Pimenov: Sergeev Dinamoni tanlashi to‘g‘ri qaror
Ruslan Pimenov, «Krylya Sovetov» jamoasining bosh direktorining o‘rinbosari, Ivan Sergeevning transferi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yaqinda hujumchi Samarqand jamoasidan Moskva «Dinamo» klubiga o‘tdi. Shu bilan birga, Sergeevni «Spartak» klubi ham sotib olishni xohladi.
Pimenovning so‘zlariga ko‘ra, «Spartak» Sergeevni olishni istagandi, biroq hujumchi «Dinamo»ni tanlashi to‘g‘ri qaror bo‘lgan. Chunki u yerda uning o‘yini «Spartak»ga nisbatan foydaliroq bo‘ladi.
«Dinamo» va «Spartak»ning o‘yin falsafasi boshqacha ekan. Ivan Sergeev «qizil-oq» jamoasiga mos kelmasligi mumkin edi, deya ta’kidladi u.
Shuningdek, Pimenov yakshanba kuni «Spartak»ning o‘yinini ko‘rib chiqqach, Sergeevning bu jamoaga yordam berolmasligini anglaganini aytdi. Chunki ular butunlay boshqa uslubda o‘ynashadi.
Eslatib o‘tamiz, «Spartak» va «Krylya Sovetov» o‘rtasidagi do‘stlik uchrashuvi 2:2 hisobida durang bilan yakunlandi.

Пименов: Правильное решение выбрать Динамо Сергееву
Руслан Пименов, заместитель генерального директора команды «Крылья Советов», высказал мнение о трансфере Ивана Сергеева. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Недавно нападающий перешел из самарской команды в московский клуб «Динамо». При этом Сергей также интересовался клуб «Спартак».
По словам Пименова, «Спартак» хотел заполучить Сергеева, но выбор нападающего в пользу «Динамо» был правильным решением. Потому что там его игра будет более полезной по сравнению с «Спартаком».
Философия игры «Динамо» и «Спартака» совершенно разная. Иван Сергеев мог бы не подойти команде «красно-белых», отметил он.
Также Пименов сказал, что в воскресенье, просмотрев игру «Спартака», он понял, что Сергеев не сможет помочь этой команде. Потому что они играют совершенно в другом стиле.