Jon Duran Fenerbaxchega ijaraga o‘tdi
Saudiya klubi yozda futbolchi uchun 77 million yevro to‘ladi, ammo hozir Duran Yevropaga qaytmoqda. Biroq bu to‘liq transfer emas.
«Fenerbaxche» o‘zining rasmiy saytida 21 yoshli kolumbiyalik futbolchini 2025/2026 yilgi mavsum uchun ijaraga olgani haqida ma’lum qildi. O‘tgan mavsumning ikkinchi yarmida Duran Krishtianu Ronaldu bilan birga o‘ynagan.
Endi esa kolumbiyalik mashhur portugaliyalik murabbiy – Joze Mourinyu boshchiligidagi jamoaga qo‘shildi. O‘tgan mavsumda «Fenerbaxche» Turkiya chempionatida ikkinchi o‘rinni egalladi.
Jamoa «Galatasaray»dan 11 ochko kam to‘pladi. Bu mavsumda «Fenerbaxche» o‘z o‘yinini yanada yaxshilashga intilmoqda va yangi futbolchilar bilan kuchini oshirishga harakat qilmoqda.

пасмурно ветер 3 м/с, ЮЗ
Саудовский клуб заплатил за футболиста 77 миллионов евро летом, но сейчас Дюран возвращается в Европу. Однако это не полный трансфер.
«Фенербахче» на своем официальном сайте сообщил о том, что арендовал 21-летнего колумбийского футболиста на сезон 2025/2026. В прошлом сезоне во второй половине сезона Дюран играл вместе с Криштиану Роналду.
Теперь он присоединился к команде под руководством знаменитого португальского тренера – Жозе Моуринью. В прошлом сезоне «Фенербахче» занял второе место в чемпионате Турции.
Команда набрала на 11 очков меньше, чем «Галатасарай». В этом сезоне «Фенербахче» стремится улучшить свою игру и пытается усилить состав новыми футболистами.