Pimenov Sergeev transferidagi kechikishni sezmagan
Samara «Krylya Sovetov» futbol klubining bosh direktor o‘rinbosari Ruslan Pimenov Ivan Sergeevning transferi bo‘yicha o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U «Match TV» kanalining savoliga javoban, Sergeevning Moskva «Spartak» klubidan o‘tishi kechikayotgani haqida fikr bildirar ekan, bunday holatni sezmaganini ta’kidladi. Pimenov «Spartak» jamoasidan faqat qiziqish ko‘rganini aytdi va o‘z futbolchisi ikki nufuzli klubda katta e’tibor uyg‘otganidan mamnun ekanligini bildirgan.
Ivan Sergeev Moskva «Dinamo» jamoasi bilan uch yillik shartnoma imzolagan. O‘tgan mavsumda 30 yoshli futbolchi Rossiya Premyer-ligasining 26 o‘yinida 8 ta gol urib, 3 ta samarali uzatma amalga oshirgan.
Bu natijalar uning jamoaga qo‘shgan hissasini yaxshi ko‘rsatadi va kelajakda ham muvaffaqiyatli o‘yinlarni davom ettirishiga ishonch bildiradi.

Пименов Сергеев в трансфере задержку не заметил
Самара «Крылья Советов» футбольного клуба генеральный директор Руслан Пименов высказал свое мнение о трансфере Ивана Сергеева. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он в ответ на вопрос канала «Матч ТВ» отметил, что не заметил задержки с переходом Сергеева из московского «Спартака». Пименов сказал, что «Спартак» проявил лишь интерес и выразил удовлетворение тем, что его игрок привлек внимание двух престижных клубов.
Иван Сергеев подписал трехлетний контракт с московским «Динамо». В прошлом сезоне 30-летний футболист забил 8 голов и сделал 3 результативные передачи в 26 матчах Российской Премьер-Лиги.
Эти результаты хорошо демонстрируют его вклад в команду и внушают уверенность в том, что он продолжит успешные выступления в будущем.