Viktor Dyokeresh Arsenal uchun maoshdan voz kechdi
Lissabonning «Sporting» jamoasi hujumchisi Viktor Dyokeresh o‘z faoliyatini Londonning «Arsenal» klubida davom ettirishni istamoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ma’lumotlarga ko‘ra, futbolchi mavjud takliflar orasida aynan «Arsenal»ga afzallik bergan va tomonlar og‘zaki kelishuvga erishgan. Record nashrining xabar berishicha, hujumchi o‘z transferini osonlashtirish maqsadida oyiga 2 million yevro maoshdan voz kechishga tayyor.
Hozircha klublar o‘rtasida rasmiy shartnoma shartlari kelishilmagan. Viktorga bo‘lgan qiziqish faqat «Arsenal» bilan cheklanmaydi.
«Manchester Yunayted» va «Yuventus» klublari ham futbolchiga e’tibor qaratgan. O‘tgan mavsumda 27 yoshli shved futbolchi barcha musobaqalarda jami 52 o‘yinda maydonga tushib, 54 ta gol urishga va 13 ta golga uzatma berishga muvaffaq bo‘ldi.
Uning yuqori natijalari jamoaga katta yordam berdi. Hozirgi vaqtda transfer jarayonlari davom etmoqda va kelgusida bu masalada yangiliklar bo‘lishi kutilmoqda.

Виктор Дйокереш отказался от зарплаты ради Арсенала
Нападающий лиссабонского «Спортинга» Виктор Дйокереш хочет продолжить свою карьеру в лондонском клубе «Арсенал». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Согласно информации, футболист отдал предпочтение именно «Арсеналу» среди имеющихся предложений и стороны достигли устного соглашения. По данным издания Record, нападающий готов отказаться от зарплаты в 2 миллиона евро в месяц, чтобы облегчить свой трансфер.
Пока что условия официального контракта между клубами не согласованы. Интерес к Виктору не ограничивается только «Арсеналом».
Клубы «Манчестер Юнайтед» и «Ювентус» также проявили внимание к футболисту. В прошлом сезоне 27-летний шведский футболист сыграл в 52 матчах во всех соревнованиях, забив 54 гола и отдав 13 голевых передач.
Его высокие результаты значительно помогли команде. В настоящее время трансферные процессы продолжаются, и в будущем ожидаются новости по этому вопросу.