Jedon Sancho Juventusga o‘tishga yaqin turibdi
Manchester Yunayted jamoasining qanot himoyachisi Jedon Sancho Italiyaga ko‘chib o‘tishga yaqin turibdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Avvalroq xabar berilganidek, ingliz futbolchisiga Juventus klubi qiziqish bildirgan. Mashhur insayder Nikolo Skira ma’lumotlariga ko‘ra, klublar o‘rtasida yangi muzokaralar bo‘lib o‘tdi va hozirgi kunda kelishuv ehtimoli yanada oshdi.
Ushbu hafta tomonlar bevosita uchrashib, 25 yoshli futbolchining transferi bo‘yicha barcha tafsilotlarni kelishishga harakat qilishlari kutilmoqda. Yaqinda Jedon Sancho ijarada o‘ynagan Chelsea klubidan ketdi.
Transfermarkt sayti ma’lumotlariga ko‘ra, futbolchining bozor qiymati 28 million yevroni tashkil etadi. Sancho o‘zining tezligi, texnikasi va maydondagi ko‘p qirrali o‘yin uslubi bilan mashhurdir.
Juventus klubi hamda Manchester Yunayted o‘rtasidagi muzokaralar muvaffaqiyatli yakunlansa, futbolchi yangi jamoasiga qo‘shilib, Italiya chempionatida o‘z mahoratini namoyish etishi kutilmoqda. Ushbu transfer futbolchining faoliyatida yangi bosqich bo‘lib, uning kelajakdagi o‘yinlari uchun muhim ahamiyatga ega bo‘ladi.

Джедон Санчо близок к переходу в Ювентус
Защитник Манчестер Юнайтед Джедон Санчо близок к переходу в Италию. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее сообщалось, что английским футболистом заинтересовался клуб Ювентус. По данным известного инсайдера Николо Скиры, между клубами прошли новые переговоры, и в настоящее время вероятность соглашения значительно возросла.
На этой неделе стороны ожидают встретиться напрямую и попытаться согласовать все детали трансфера 25-летнего футболиста. Недавно Джедон Санчо покинул клуб Челси, где играл на правах аренды.
Согласно данным сайта Transfermarkt, рыночная стоимость футболиста составляет 28 миллионов евро. Санчо известен своей скоростью, техникой и универсальным стилем игры на поле.
Если переговоры между клубами Ювентус и Манчестер Юнайтед завершатся успешно, футболист ожидается в новой команде, где он сможет продемонстрировать свои навыки в чемпионате Италии. Этот трансфер станет новым этапом в карьере футболиста и будет иметь важное значение для его будущих выступлений.