Korneev: Komlichenko Spartakni kuchaytirmas edi
Sobiq Sankt-Peterburg “Zenit” jamoasining sport direktori Igor Korneyev hujumchi Nikolay Komlichenkoning “Spartak”ga o‘tmagan transferi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, futbolchi “Lokomotiv”ga o‘tishni afzal ko‘rdi. Korneyevning ta’kidlashicha, Komlichenko “Spartak” o‘yini uchun mos kelmas edi.
U “Spartak”ga ko‘proq Sergeyev mos kelishini aytdi va Komlichenkoning jamoani kuchaytira olmasligini ta’kidladi. “Sport-Express” nashri ushbu fikrlarni keltirdi.
Eslatib o‘tamiz, “Spartak” markaziy hujumchi pozitsiyasiga 34 yoshli Anton Zabolotniy bilan shartnoma imzoladi. U ilgari Moskva viloyatining “Khimki” jamoasida to‘p surgan.
O‘tgan mavsum Rossiya Premyer Ligasi doirasida Zabolotniy 29 o‘yinda maydonga tushib, 6 ta gol urdi va 5 ta golga uzatma berdi. Bu transfer “Spartak”ning hujum chizig‘ini kuchaytirishga qaratilgan qadam sifatida baholanmoqda.
Jamoa rahbariyati yangi futbolchining tajribasi va o‘yindagi samaradorligini yuqori baholamoqda. Komlichenkoning “Lokomotiv”ga o‘tishi esa “Spartak” uchun kutilmagan holat bo‘ldi.

Корнеев: Комличенко не усилил бы Спартак
Бывший спортивный директор санкт-петербургского "Зенита" Игорь Корнеев высказал мнение о том, что нападающий Николай Комличенко не перешел в "Спартак". Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, футболист предпочел перейти в "Локомотив". Корнеев отметил, что Комличенко не подходил для игры "Спартака".
Он сказал, что для "Спартака" больше подходит Сергеев и подчеркнул, что Комличенко не сможет усилить команду. Эти мнения привел журнал "Спорт-Экспресс".
Напоминаем, что "Спартак" подписал контракт с 34-летним Антоном Заболотным на позицию центрального нападающего. Ранее он играл за команду "Химки" Московской области.
В прошлом сезоне в рамках Российской Премьер-Лиги Заболотный выходил на поле в 29 матчах, забил 6 голов и сделал 5 голевых передач. Этот трансфер рассматривается как шаг, направленный на усиление атакующей линии "Спартака".
Руководство команды высоко оценивает опыт нового футболиста и его эффективность в игре. Переход Комличенко в "Локомотив" стал неожиданностью для "Спартака".