Beveev: Luis Enrike texnik va kuchli futbolchi
Yangi qo‘shilgan «Baltika» futbolchisi Mingiyan Beveev «Zenit» jamoasining qanot himoyachisi Luis Enrike haqidagi fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ular yaqinda bo‘lib o‘tgan do‘stlik uchrashuvida ko‘p marotaba bir qanotda maydonga tushishgan. Ushbu o‘yin nazorat uchrashuvi bo‘lib, unda «Baltika» jamoasi kutilmagan tarzda 2:1 hisobida g‘alaba qozondi.
Beveevning so‘zlariga ko‘ra, braziliyalik futbolchilar o‘z texnikasi va o‘yindagi mahorati bilan ajralib turadi. «Zenit» jamoasida faqat kuchli legionerlar o‘ynaydi, shuning uchun ularning darajasi yuqori ekanligi yaqqol seziladi.
Luis Enrike ham ana shunday tajribali va texnik jihatdan kuchli o‘yinchi sifatida e’tirof etiladi. Ma’lumot uchun, «Zenit» klubi Luis Enrikeni o‘tgan qishda 35 million yevroga sotib olgan.
Braziliyalik futbolchi «Zenit» sharafini himoya qilgan 14 o‘yinda 2 ta gol urib, 3 ta golga assistentlik qilgan. Bu ko‘rsatkichlar uning jamoa uchun muhim futbolchi ekanligini tasdiqlaydi.

Beveev: Луис Энрике технический и сильный футболист
Новый игрок «Балтики» Мингиян Бевеев высказал свои мысли о защитнике «Зенита» Луисе Энрике. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Они не раз выходили на поле вместе на недавнем товарищеском матче. Эта игра была контрольной, в которой команда «Балтика» неожиданно одержала победу со счетом 2:1.
По словам Бевеева, бразильские футболисты выделяются своей техникой и мастерством в игре. В команде «Зенит» играют только сильные легионеры, поэтому их уровень явно высок.
Луис Энрике также признается опытным и технически сильным игроком. Для справки, клуб «Зенит» приобрел Луиса Энрике прошлой зимой за 35 миллионов евро.
Бразильский футболист, защищая честь «Зенита», забил 2 гола и сделал 3 голевых передачи в 14 играх. Эти показатели подтверждают, что он является важным игроком для своей команды.