Malcom «Zenit»ni kuchaytirishi mumkin edi, dedi Lepyokhin
Konstantin Lepyokhin, sobiq «Zenit» futbolchisi, «Evro-Futbol.Ru» tarmoq nashriga bergan eksklyuziv intervyusida Malcomning qaytishi ehtimoli va «Baltika»ga qarshi o‘tkazilgan nazorat o‘yinida yuzaga kelgan mag‘lubiyat haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U matbuotda tarqalgan Malcomning «Al-Hilal»ni tark etib, «Zenit»ga qaytishi mumkinligi haqidagi xabarlarga munosabat bildirdi. Lepyokhin Malcomning avvalgi darajada bo‘lsa, jamoaga katta kuch qo‘shishini ta’kidladi.
Shu bilan birga, futbolchining ikki yil ichida ko‘p narsa o‘zgarishi mumkinligini aytdi. Eks-futbolchi «Zenit»ga kuchli markaziy hujumchi kerakligi haqidagi fikrlarni ham muhokama qildi.
U yaxshi hujumchi kerakligini ta’kidlab, jamoaning hozirgi imkoniyatlariga qarab, turli variantlarni ko‘rib chiqish lozimligini aytdi. Shuningdek, hujumchilar bilan bog‘liq muammolar bo‘lmasligiga ishonch bildirdi, ammo gol urishning muhimligini unutmaslik kerakligini eslatdi.
«Zenit»ning sobiq futbolchisi Sergey Sergеyevni qaytarmaslik qarori to‘g‘ri ekanligini qayd etdi. U futbolchining qaytishi va gol urishi kafolatlanmasligini, bunday holatlarni faqat fakt asosida baholash mumkinligini ta’kidladi.
«Baltika»ga qarshi mag‘lubiyatni esa jiddiy muammo sifatida ko‘rmaydi. Lepyokhin pre-sezon tayyorgarligida natijalar har doim aniq tasdiq bo‘lmasligini aytdi.
Yangi transfer Vega haqida ham gapirar ekan, uning «Zenit»da o‘ynash imkoniyatlari borligini, ammo jamoada kuchli raqobat mavjudligini bildirdi. Yosh futbolchi sifatida uning tezda kuchli o‘yin ko‘rsatishi mumkinligini aytdi.
Shuningdek, murabbiy Semak yosh futbolchilar Kondakov va Shilovni ko‘proq o‘yinga jalb qilish niyatida ekanligini ma’qulladi. Lepyokhin bu yoshlar uchun katta imkoniyat ekanligini ta’kidlab, ularning o‘zini ko‘rsatish uchun harakat qilishi zarurligini aytdi.
U, shuningdek, jamoada muayyan pozitsiyalarda muammolar yuzaga kelsa, tajribali futbolchilarni taklif qilish ehtimoli mavjudligini bildirdi. Nazorat o‘yinlar sonining ko‘pligi haqida ham fikr bildirdi.
U bu holatni jamoa uchun zararli emasligini, turli tarkiblar va taktikalarda o‘yinlar o‘tkazilayotganini, murabbiylar jamoaning holatini hisobga olgan holda yuklamani to‘g‘ri taqsimlaganligini aytdi.

Константин Лепёхин, бывший футболист «Зенита», в эксклюзивном интервью сетевому изданию «Евро-Футбол.Ру» высказал мнение о вероятности возвращения Малкома и о поражении в контрольном матче против «Балтики». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он прокомментировал сообщения в прессе о том, что Малком может покинуть «Аль-Хилаль» и вернуться в «Зенит». Лепёхин отметил, что если Малком вернется на прежний уровень, он значительно усилит команду.
В то же время он сказал, что за два года в жизни футболиста может измениться многое. Эксперт также обсудил мнение о том, что «Зениту» нужен сильный центральный нападающий.
Он подчеркнул, что команде нужен хороший нападающий и в зависимости от текущих возможностей необходимо рассмотреть различные варианты. Также он выразил уверенность, что не будет проблем с нападающими, но напомнил, что нельзя забывать о важности забивания голов.
Бывший футболист «Зенита» отметил, что решение не возвращать Сергея Сергеева является правильным. Он подчеркнул, что возвращение футболиста и его забивание голов не гарантируется, такие ситуации можно оценивать только на основе фактов.
Что касается поражения от «Балтики», он не считает это серьезной проблемой. Лепёхин сказал, что результаты в предсезонной подготовке всегда могут быть нечетким подтверждением.
Говоря о новом трансфере Веги, он отметил, что у него есть шансы играть в «Зените», но в команде существует сильная конкуренция. Он сказал, что как молодой футболист он может быстро показать сильную игру.
Кроме того, он одобрил намерение тренера Семака больше привлекать молодых футболистов Кондакова и Шилова к игре. Лепёхин подчеркнул, что это большая возможность для этих молодых игроков, и они должны стараться проявить себя.
Он также сообщил, что если в команде возникнут проблемы на определенных позициях, существует вероятность привлечения опытных футболистов. Он высказал мнение о большом количестве контрольных матчей.
Он сказал, что эта ситуация не вредна для команды, проводятся игры с различными составами и тактиками, тренеры правильно распределили нагрузку, учитывая состояние команды.