Arsenal direktori Dyokeresh uchun muzokaralar olib bordi
«Arsenal» jamoasi hujumchi Viktor Dyokereshni sotib olishga katta qiziqish bildirmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Klubning sport direktori Andrea Berta Portugaliyaga borib, «Sporting» klubi vakillari bilan muzokaralar olib bordi. Bu haqda BBC sayti xabar berdi.
Ma’lum qilinishicha, kelishuv yaqinlashmoqda va uning qiymati taxminan 70 million funt sterling, ya’ni 81 million yevroga teng bo‘lishi mumkin. O‘tgan mavsum davomida «Arsenal» hujum chizig‘ida kadrlar yetishmovchiligi bilan yuzlashgan edi.
Hujumda hatto markaziy yarimhimoyachi sifatida hisoblangan Mikel Merino o‘ynashga majbur bo‘lgan. 27 yoshli Viktor Dyokeresh o‘tgan mavsumda 52 o‘yinda maydonga tushib, 54 ta gol urishga muvaffaq bo‘ldi.
Uning yuqori o‘yin ko‘rsatkichlari «Arsenal»ning hujumdagi muammolarini bartaraf etish uchun muhim omil hisoblanadi. Klub rahbariyati ushbu transferni tez orada yakunlashga intilmoqda.

Директор Арсенала вел переговоры с Дйокерешем
Команда «Арсенал» проявляет большой интерес к покупке нападающего Виктора Дйокереша. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Спортивный директор клуба Андреа Берта отправился в Португалию для переговоров с представителями клуба «Спортинг». Об этом сообщает сайт BBC.
Сообщается, что соглашение близко, и его стоимость может составить около 70 миллионов фунтов стерлингов, что эквивалентно 81 миллиону евро. В прошлом сезоне «Арсенал» столкнулся с нехваткой кадров в атакующей линии.
В атаке даже центральный полузащитник Микель Мерино был вынужден играть. 27-летний Виктор Дйокереш в прошлом сезоне провел 52 игры и смог забить 54 гола.
Его высокие игровые показатели являются важным фактором для решения проблем «Арсенала» в атаке. Руководство клуба стремится завершить этот трансфер в ближайшее время.