Ryjikov: Berdyev hali murabbiylik qiladi
Kazanning “Rubin” jamoasining sobiq darvozaboni Sergey Ryjikov, hozirda Kaliningradning “Baltika” klubida faoliyat yuritmoqda, murabbiy Kurban Berdyev bilan so‘nggi muloqoti haqida ma’lumot berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ryjikov ularning tez-tez uchrashmasligini ta’kidladi. “Rubin” jamoasining o‘yinlaridan birida, unga nomlangan tribunani ochilish marosimida, men Berdyev bilan ikki soat davomida choy ichib suhbatlashishga muvaffaq bo‘ldim.
U jismonan va ruhiy holatida yaxshi tayyorlangan, shuning uchun hali faoliyatini davom ettiradi, deb o‘ylayman”, dedi Ryjikov “RB Sport”ga bergan intervyusida. Berdyev “Rubin”ni 2001 yildan 2013 yilgacha va 2017 yildan 2019 yilgacha boshqargan.
Uning rahbarligida jamoa Rossiya chempionligini ikki marta qo‘lga kiritgan. Keyinchalik u bir nechta jamoalarda ishlagan, lekin uzoq qolmagan.

Рыжиков: Бердиев все еще тренирует
Бывший вратарь казанского "Рубина" Сергей Рыжиков, который сейчас работает в клубе "Балтика" из Калининграда, рассказал о своей последней встрече с тренером Курбаном Бердиевым. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Рыжиков отметил, что они нечасто встречаются. "На одном из матчей "Рубина", на церемонии открытия трибуны, названной в его честь, мне удалось два часа пить чай и беседовать с Бердиевым.
Он физически и морально хорошо подготовлен, поэтому, я думаю, он продолжит свою деятельность", - сказал Рыжиков в интервью "RB Sport". Бердиев возглавлял "Рубин" с 2001 по 2013 год и с 2017 по 2019 год.
Под его руководством команда дважды завоевала чемпионство России. Позже он работал в нескольких командах, но не задерживался надолго.