La Liga "Real"ning o‘yinni ko‘chirish so‘rovini rad etdi
La Liga rahbariyati Madridning "Real" jamoasining birinchi turdagi "Osasuna"ga qarshi o‘yinni boshqa sanaga ko‘chirish haqidagi so‘rovini qanoatlantirish niyatida emas. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
O‘yin 19 avgustga belgilangan. "Qirollar" vakillari mazkur uchrashuvni ko‘chirishni xohlamoqda, chunki ular Klublar Jahon chempionatida ishtirok etishi tufayli chempionat boshlanishiga yetarlicha tayyorgarlik ko‘ra olmasliklarini ta’kidlashmoqda.
El Larguero manbasining ma’lum qilishicha, La Liga "Real"ning birinchi turdagi o‘yinini dasturdan chiqarishni rejalashtirmayapti. Buning sabablaridan biri uchrashuvlar orasidagi majburiy uch haftalik tanaffusning saqlanishidir.
Ikkinchi sabab esa shuki, Klublar Jahon chempionatining yarim finaliga chiqqan "PSJ" va "Chelsi" jamoalari shunday murojaat qilmagan. Klublar Jahon chempionatining yarim finalida "Real" "PSJ"ga qarshi o‘ynaydi.
Uchrashuv 9 iyul kuni bo‘lib o‘tadi. Shunday qilib, "Real" jamoasi chempionat boshlanishidan oldin yetarli tayyorgarlik uchun imkoniyatga ega bo‘ladi va o‘yinning dastlabki turida ishtirok etadi.

La Liga отклонила запрос "Реала" на перенос матча
Руководство Ла Лиги не намерено удовлетворять запрос мадридского "Реала" о переносе матча первого тура против "Осасуны" на другую дату. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Игра запланирована на 19 августа. Представители "Королевского клуба" подчеркивают, что не смогут должным образом подготовиться к началу чемпионата из-за участия в клубном чемпионате мира.
По информации источника El Larguero, Ла Лига не планирует исключать матч "Реала" из расписания. Одной из причин является сохранение обязательного трехнедельного перерыва между матчами.
Вторая причина заключается в том, что команды "ПСЖ" и "Челси", вышедшие в полуфинал клубного чемпионата мира, не делали такого запроса. В полуфинале клубного чемпионата мира "Реал" сыграет против "ПСЖ".
Матч состоится 9 июля. Таким образом, команда "Реал" получит возможность для достаточной подготовки перед началом чемпионата и примет участие в первом туре.