Amorim besh futbolchidan bazaga kelmaslikni so'radi
Manchester Yunayted jamoasining bosh murabbiyi Ruben Amorim jamoani tark etishga qaror qilgan futbolchilar bilan ishlashni istamaydi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ma’lum bo‘lishicha, Jeddon Sancho, Markus Rashford, Alehandro Garnacho, Antoni va Tirel Malasiya yozda klubni almashtirish niyatlarini “qizil iblislar” rahbariyatiga bildirishgan. Jurnalist Jeyms Dakerning ma’lumotlariga ko‘ra, murabbiy Amorim ushbu besh futbolchidan o‘z xohishlariga ko‘ra klubning mashg‘ulot bazasidan uzoq turishni so‘ragan.
O‘tgan mavsumda Sancho, Rashford, Antoni va Malasiya mos ravishda “Chelsi”, “Aston Villa”, “Betis” va PSV jamoalarida ijarada o‘ynashgan, Garnacho esa Manchester Yunayted tarkibida qolgan. Murabbiyning bu qarori jamoada barqarorlikni saqlash va kelajakdagi ishlarni samarali tashkil etishga qaratilgan.
Klub rahbariyati va murabbiy jamoa ichidagi vaziyatni nazorat qilishga alohida e’tibor bermoqda. Futbolchilarning jamoani tark etish niyati murabbiy va rahbariyat tomonidan jiddiy qabul qilinmoqda.
Shuningdek, kelgusida jamoa tarkibini mustahkamlash va yangi o‘yinchilar bilan ishlash rejalashtirilmoqda.

Аморим попросил пятерых футболистов не приезжать в базу
Главный тренер Манчестер Юнайтед Рубен Аморим не хочет работать с футболистами, которые решили покинуть команду. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Согласно информации, Джейдон Санчо, Маркус Рашфорд, Алехандро Греначо, Антони и Тирел Маласия сообщили руководству "красных дьяволов" о своих намерениях сменить клуб этим летом. По данным журналиста Джеймса Дакера, тренер Аморим попросил этих пятерых футболистов оставаться подальше от тренировочной базы клуба по их желанию.
В прошлом сезоне Санчо, Рашфорд, Антони и Маласия играли в аренде соответственно в "Челси", "Астон Вилле", "Бетисе" и ПСВ, а Греначо остался в составе Манчестер Юнайтед. Это решение тренера направлено на поддержание стабильности в команде и эффективную организацию будущей работы.
Руководство клуба и тренер уделяют особое внимание контролю ситуации внутри команды. Намерение футболистов покинуть команду воспринимается тренером и руководством серьезно.