Yuventus Arauho transferi bo‘yicha muzokara qilmaydi
«Yuventus» klubi «Barselona» markaziy himoyachisi Ronald Arauho bilan muzokaralar olib borishni rejalashtirmayapti. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Hozirgi oy o‘rtasigacha urugvaylik futbolchining shartnomasida 65 million yevro miqdorida chiqish bandi amal qiladi. Jurnalistlar Matteo Moretto va Fabrizio Romano xabar berishicha, «Yuventus» Arauho nomzodiga qaytmoqchi emas va uning transferi bo‘yicha hech qanday muzokaralar olib borilmayapti.
«Eski sinyora» jamoasi uchun «sine-granat» jamoasining markaziy himoyachisi ustuvor maqsadlar ro‘yxatida emas. Ronald Arauho yanvar oyida «Yuventus» tomonidan qiziqish uyg‘otgan bo‘lsa-da, o‘sha paytda u «Barselona» bilan yangi uzoq muddatli shartnoma imzolashni afzal ko‘rdi.
26 yoshli futbolchining iyun oyida Turinga ko‘chib o‘tishi haqida yana mish-mishlar tarqaldi. Biroq, hozirgi vaqtda bu transfer yuzasidan hech qanday rasmiy muzokaralar bo‘lmayapti va jamoalar o‘rtasida kelishuv yo‘q.

Клуб «Ювентус» не планирует вести переговоры с центральным защитником «Барселоны» Рональдом Араухо. Об этом сообщает Euro-football.ru.
До середины текущего месяца в контракте уругвайского футболиста действует cláusula о выкупе в размере 65 миллионов евро. Журналисты Маттео Моретто и Фабрицио Романо сообщают, что «Ювентус» не собирается возвращаться к кандидатуре Араухо и никаких переговоров по его трансферу не ведется.
Центральный защитник «сине-гранатовых» не входит в список приоритетных целей для команды «Старая синьора». Хотя Рональд Араухо вызывал интерес со стороны «Ювентуса» в январе, в то время он предпочел подписать новый долгосрочный контракт с «Барселоной».
Снова появились слухи о возможном переходе 26-летнего футболиста в Турин в июне. Однако в настоящее время никаких официальных переговоров по этому трансферу не ведется, и соглашения между клубами нет.