Sankt-Peterburgning “Zenit” futbol jamoasi murabbiylar shtabi a’zosi Vilyam de Oliveira yarim himoyachi Vendelning kelajagi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Braziliyalik futbolchi “Botafogo” klubiga o‘tishi mumkin edi, ammo transfer amalga oshmadi. Mutaxassisning aytishicha, jamoa rahbariyati Vendel bilan bog‘liq masalani hal qilish ustida ishlamoqda.
Ular futbolchining agenti va vakillari bilan doimiy aloqada. Hozircha qaror qabul qilinishi kutilmoqda.
O‘tgan mavsumda Vendel Sankt-Peterburg jamoasi tarkibida 27 ta o‘yinda maydonga tushdi. U ikki gol urib, 13 ta golli uzatma berdi.
27 yoshli braziliyalik futbolchining “Zenit” bilan shartnomasi 2028 yil o‘rtalarigacha amal qiladi. Uning bozor qiymati taxminan 18 million yevroga teng.
Jamoa va futbolchi o‘rtasidagi kelishuv davom etmoqda va keyingi qarorlar yaqin orada ma’lum bo‘lishi kutilmoqda.

Руководство "Зенита" обсуждает будущее Вендала
Член тренерского штаба футбольной команды "Зенит" из Санкт-Петербурга Вильям де Оливейра высказал мнение о будущем полузащитника Вендала. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Бразильский футболист мог перейти в клуб "Ботафого", но трансфер не состоялся. По словам специалиста, руководство команды работает над решением вопроса, связанного с Вендалом.
Они находятся в постоянном контакте с агентом и представителями футболиста. Пока ожидается принятие решения.
В прошлом сезоне Вендал провел 27 матчей в составе команды из Санкт-Петербурга. Он забил два гола и сделал 13 голевых передач.
Контракт 27-летнего бразильского футболиста с "Зенитом" действует до середины 2028 года. Его рыночная стоимость составляет примерно 18 миллионов евро.
Соглашение между командой и футболистом продолжается, и ожидается, что ближайшие решения будут известны в скором времени.