Grigoryan CSKA taktikasi o‘zgarishini qayd etdi
Mashhur rossiyalik murabbiy Aleksandr Grigoryan yangi mavsumda CSKA jamoasining chempionlik uchun kurashi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, CSKA jamoasida pozitsion hujumda ijobiy o‘zgarishlar yuz bermoqda. Kislyak va Oblyakov ikki himoyachi sifatida o‘ynaydi, bu variant jamoaga yangi imkoniyatlar beradi.
Agar jamoa chempionlikni qo‘lga kiritishni maqsad qilsa, unda ularga yuqori darajadagi hujumchi kerak bo‘ladi. Grigoryanning fikriga ko‘ra, ushbu o‘zgarishlar jamoaning taktik uslubini yangilashga xizmat qiladi.
Mavsum oralig‘ida CSKA murabbiyni almashtirdi. Serbiyalik mutaxassis Marko Nikolich o‘rniga shveytsariyalik Fabio Chelestini kelgan.
Nikolich boshchiligida jamoa chempionatda bronza medalini qo‘lga kiritib, Rossiya Kubogini yutgan edi. Yangi murabbiy rahbarligida jamoa bir nechta do‘stona o‘yinlar o‘tkazdi va ularning natijalari asosida asosiy taktik sxema avvalgidan farq qilishi aniqlandi.
Bu o‘zgarishlar CSKA jamoasining yangi mavsumdagi maqsadlariga erishishida muhim rol o‘ynashi kutilmoqda.

Григорян отметил изменение тактики ЦСКА
Известный российский тренер Александр Григорян высказал мнение о борьбе команды ЦСКА за чемпионство в новом сезоне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, в команде ЦСКА происходят положительные изменения в позиционном нападении. Кисляк и Обляков играют как два защитника, этот вариант дает команде новые возможности.
Если команда ставит цель завоевать чемпионство, то им понадобится нападающий высокого уровня. По мнению Григоряна, эти изменения способствуют обновлению тактического стиля команды.
В межсезонье ЦСКА сменил тренера. На место сербского специалиста Марко Николича пришел швейцарец Фабио Челестини.
Под руководством Николича команда завоевала бронзовую медаль в чемпионате и выиграла Кубок России. Под руководством нового тренера команда провела несколько товарищеских матчей, и на основе их результатов стало ясно, что основная тактическая схема отличается от предыдущей.