Sochi jamoasining yarim himoyachisi Kirill Kravtsov o‘tgan mavsumda Sankt-Peterburgning Zenit jamoasini qo‘llab-quvvatlaganini ma’lum qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
O‘yinchi "ko‘k-oq-siyohranglar" jamoasining navbatdagi chempionligini tilaganini aytdi. U klubning yuz yillik yubileyi arafasida chempion bo‘lishini xohlagan, biroq shunday bo‘lmaganini tan oldi.
Kravtsovning so‘zlariga ko‘ra, nimadir yetishmagan, lekin yuz yillik faqat boshlanishi ekan. O‘tgan mavsum yakuniga ko‘ra, Sankt-Peterburg jamoasi turnir jadvalida ikkinchi o‘rinni egalladi.
Rossiya Premer-ligasida esa birinchi marta tarixda Krasnodar jamoasi chempionlikni qo‘lga kiritdi. Yangi mavsum 18 iyul kuni boshlanadi.
Zenit jamoasi birinchi turda Rostov bilan o‘yin o‘tkazadi. Ushbu voqealar futbol muxlislari orasida katta qiziqish uyg‘otmoqda va yangi mavsumdan katta umidlar bog‘lanmoqda.

Кравцов: Зенит столетие теперь начинается
Полузащитник сочинской команды Кирилл Кравцов сообщил, что в прошлом сезоне поддерживал команду Санкт-Петербурга "Зенит". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Игрок сказал, что желает "сине-бело-голубым" очередного чемпионства. Он хотел, чтобы клуб стал чемпионом накануне своего столетнего юбилея, но признал, что этого не произошло.
По словам Кравцова, чего-то не хватало, но столетие только начинается. По итогам прошлого сезона команда Санкт-Петербурга заняла второе место в турнирной таблице.
В Российской Премьер-лиге впервые в истории чемпионство завоевала команда Краснодар. Новый сезон начнется 18 июля.
Команда "Зенит" в первом туре сыграет с Ростовом. Эти события вызывают большой интерес среди футбольных болельщиков, и на новый сезон возлагаются большие надежды.