Pimenov: Men o‘zim «Krylya Sovetov»ni tark etdim
Ruslan Pimenov, «Krylya Sovetov» jamoasining bosh direktor o‘rinbosari, klubni o‘z xohishiga ko‘ra tark etayotgani haqida savolga javob berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, bu qaror sovuqqonlik bilan qabul qilingan. Hozirda ishlarni yakunlash jarayonida bo‘lishmoqda.
Agar ularga o‘rnini egallaydigan nomzod topilmasa, keyingi rejalarni ko‘rib chiqish kerak bo‘ladi, chunki ishlarni kimdir davom ettirishi lozim. Bu haqda Pimenovning so‘zlari «RB Sport» portalida keltirilgan.
O‘tgan Rossiya chempionati mavsumida «Krylya Sovetov» jamoasi 30 turdan so‘ng 31 ochko to‘plab, umumiy hisobda o‘nchi o‘rinni egalladi. Shuningdek, mavsum yakunlangach, Samarqand klubining rahbariyati Igor Osinkin bilan shartnomani uzaytirmaslikka qaror qildi.
Yangi bosh murabbiy sifatida Magomed Adiev tayinlandi. Bu o‘zgarishlar jamoaning kelgusi faoliyatida yangi bosqichni boshlab beradi.

Пименов: Я сам покинул «Крылья Советов»
Руслан Пименов, заместитель генерального директора команды «Крылья Советов», ответил на вопрос о том, что покидает клуб по собственному желанию. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, это решение было принято хладнокровно. В настоящее время идет процесс завершения дел.
Если не удастся найти кандидата на его место, придется пересмотреть дальнейшие планы, так как кто-то должен продолжать работу. Об этом сказаны слова Пименова на портале «RB Sport».
В прошедшем сезоне чемпионата России команда «Крылья Советов» набрала 31 очко после 30 туров и заняла десятое место в общем зачете. Также, по окончании сезона, руководство самарского клуба решило не продлевать контракт с Игорем Осинкиным.
Новым главным тренером назначен Магомед Адиев. Эти изменения откроют новую страницу в дальнейшей деятельности команды.