34 yoshli “Krasnodar” jamoasi himoyachisi Sergey Petrov OAV vakillari bilan suhbatda Rossiya milliy terma jamoasiga chaqirilishni istashini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, har bir futbolchi milliy terma jamoada o‘ynashni orzu qiladi. Shu bilan birga, Petrov o‘z yoshini hisobga olib, yosh avlodga ishonishni mantiqiy deb hisoblaydi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, hozirda 34 yoshda bo‘lishi sababli jamoaga yosh futbolchilarni jalb qilish to‘g‘ri qaror hisoblanadi. Petrov oxirgi marta milliy jamoa safida 2019 yilda maydonga tushgan va umumiy hisobda beshta o‘yin o‘tkazgan.
Shuni ta’kidlash kerakki, 2022 yil fevralidan boshlab Rossiya milliy terma jamoalari va klublari FIFA hamda UEFA tomonidan tashkil etiladigan xalqaro musobaqalardan chetlatilgan. Bu qaror xalqaro siyosiy vaziyat bilan bog‘liq bo‘lib, hozirgi kunda Rossiya futboli xalqaro maydonda cheklovlarga duch kelmoqda.
Sergey Petrovning milliy jamoaga qaytish istagi esa futbolchining o‘z maqsadlariga sodiqligini ko‘rsatadi.

Сергей Петров мечтает вернуться в сборную России
34-летний защитник команды "Краснодар" Сергей Петров в разговоре с представителями СМИ заявил, что хочет быть вызван в сборную России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, каждый футболист мечтает играть в национальной сборной. В то же время, Петров, учитывая свой возраст, считает логичным доверять молодому поколению.
По его словам, сейчас, будучи 34 лет, привлечение молодых футболистов в команду является правильным решением. Петров в последний раз выходил на поле в составе национальной команды в 2019 году и в общей сложности провел пять матчей.
Следует отметить, что с февраля 2022 года национальные сборные и клубы России были отстранены от международных соревнований, организуемых FIFA и UEFA. Это решение связано с международной политической ситуацией, и в настоящее время российский футбол сталкивается с ограничениями на международной арене.