Pavel Pogrebnyak Jersonni RPLning eng kuchlisi deb atadi
Zenit jamoasining sobiq hujumchisi Pavel Pogrebnyak Braziliyalik yangi futbolchi Jersonning darajasi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Pogrebnyakning so‘zlariga ko‘ra, agar Jerson kelishi bilan maydonda Vendel ham qolsa, bu Zenit uchun markaziy yarim himoyada katta kuchayish bo‘ladi. U Rossiya Premer Ligasi eng kuchli yarim himoyachilaridan biriga aylanishi mumkin.
Bunday transferlar Zenit jamoasini hayratga solmaydi, deydi Pogrebnyak. Jerson 28 yoshda bo‘lib, yozgi transfer oynasida Braziliyaning Flamengo klubidan Zenitga o‘tgan.
Bu transfer uchun Sankt-Peterburg jamoasi 25 million yevro sarflagan. Jersonning Zenit safidagi rasmiy debyuti 20 iyul kuni bo‘lib o‘tishi kutilmoqda.
Shu kuni Sergey Semak boshchiligidagi jamoa Baltika bilan o‘yinda maydonga tushadi. Bu transfer jamoaning markaziy chizig‘ini sezilarli darajada kuchaytirishi kutilmoqda.

Павел Погребняк назвал Херсон самым сильным в РПЛ
Бывший нападающий команды Зенит Павел Погребняк высказал мнение о уровне бразильского нового футболиста Жерсона. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Погребняка, если с приходом Жерсона на поле останется и Вендель, это станет большим усилением для Зенита в центральной полузащите. Он может стать одним из самых сильных полузащитников Российской Премьер-Лиги.
Такие трансферы не удивляют команду Зенит, говорит Погребняк. Жерсону 28 лет, он перешел в Зенит из бразильского клуба Фламенго в летнее трансферное окно.
На этот трансфер команда из Санкт-Петербурга потратила 25 миллионов евро. Официальный дебют Жерсона в составе Зенита ожидается 20 июля.
В этот день команда под руководством Сергея Семака выйдет на поле в матче против Балтики. Ожидается, что этот трансфер значительно усилит центральную линию команды.