Eks-prezident Barko oilasini kontraktdan ustun qo‘yadi
Moskva “Spartak” futbol klubining sobiq prezidenti Andrey Chervichenko “qizil-oq” jamoaning argentinalik yarimhimoyachisi Esekiel Barkoga oid vaziyat haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Oldinroq ommaviy axborot vositalarida Barkoning rafiqasi unga shart qo‘yganligi haqida ma’lumot tarqaldi: u yoki Janubiy Amerikaga qaytishi, yoki ajrashish to‘g‘risida qaror qabul qilishi kerak ekan. Chervichenko so‘zlariga ko‘ra, u Barkoning oilaviy munosabatlari haqida aniq ma’lumotga ega emas, lekin agar oilasi mustahkam bo‘lsa va yaqinda farzandlari dunyoga kelgan bo‘lsa, futbolchi oilasi va farzandlari uchun “Spartak”ni tark etishga tayyor emas.
Shuningdek, u barcha lotin amerikalik futbolchilar oxir-oqibat Janubiy Yevropaga, xususan Ispaniya yoki Italiyaga intilishlarini ta’kidladi. Hozirgi vaqtda Barkoning “Spartak” bilan amaldagi shartnomasi 2027 yil 30 iyungacha mo‘ljallangan.
Uning transfer qiymati 14 million yevro atrofida baholanmoqda. Bu ma’lumotlar futbolchining kelajagi va jamoadagi o‘rnini aniqlashda muhim ahamiyatga ega.

Экс-президент Барко семью ставит выше контракта
Бывший президент футбольного клуба "Спартак" Андрей Червиченко высказался о ситуации с аргентинским полузащитником Эсекьелем Барко. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее в СМИ появилась информация о том, что жена Барко поставила ему ultimatum: он должен либо вернуться в Южную Америку, либо принять решение о разводе. По словам Червиченко, он не располагает точной информацией о семейных отношениях Барко, но если его семья крепка и недавно у них родился ребенок, то футболист не готов покинуть "Спартак" ради семьи и детей.
Он также отметил, что все латиноамериканские футболисты в конечном итоге стремятся в Южную Европу, в частности в Испанию или Италию. В настоящее время действующий контракт Барко с "Спартаком" рассчитан до 30 июня 2027 года.
Его трансферная стоимость оценивается примерно в 14 миллионов евро. Эти данные имеют важное значение для определения будущего футболиста и его места в команде.