Peterburgning Zenit jamoasining sharhlovchisi va muxlisi Gennadiy Orlov yarim himoyachi Markus Vendel haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U yozgi tayyorgarlik yig‘inlarida ishtirok etmagan futbolchiga munosabat bildirdi. Orlovning so‘zlariga ko‘ra, Vendel endi jamoaga qaytishi shart emas.
O‘tgan mavsumda ham u to‘liq maydonga chiqa olmagan, o‘yinlarni oxirigacha o‘ynamagan. Jarohatni hisobga olsak ham, masalan, bahorda Fakelga qarshi o‘yinda unga berilgan qizil kartochka holatini qanday tushuntirish mumkin, degan savolni berdi.
Shuningdek, Orlov Vendelning intizomiy muammolari haqida ham gapirdi. U futbolchining oldinroq ko‘plab sariq kartochka olishi bilan bog‘liq muammolar mavjudligini ta’kidladi.
Eslatib o‘tamiz, o‘tgan mavsumdan so‘ng Vendel Botafogo klubiga o‘tishi kerak edi, ammo transfer amalga oshmadi. Bu holat futbolchining kelajagi borasida noaniqliklarni yuzaga keltirdi.

Орлов: Вендел теперь не должен возвращаться в Зенит
Комментатор и болельщик петербургского Зенита Геннадий Орлов высказал мнение о полузащитнике Маркусе Венделе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он прокомментировал игрока, который не участвовал в летних тренировочных сборах. По словам Орлова, Вендель теперь не обязан возвращаться в команду.
В прошлом сезоне он также не смог выйти на поле полностью, не играл до конца матчей. Учитывая травму, он задал вопрос, как можно объяснить ситуацию с красной карточкой, полученной им, например, в весеннем матче против Факела.
Кроме того, Орлов также говорил о дисциплинарных проблемах Венделя. Он отметил, что у игрока были проблемы, связанные с получением множества желтых карточек ранее.
Напомним, что после прошлого сезона Вендель должен был перейти в клуб Ботафого, но трансфер не состоялся. Эта ситуация вызвала неопределенности относительно будущего игрока.
В общем, возвращение Венделя в команду и продолжение его карьеры в настоящее время остаются под вопросом.