Spartak Rodina o‘yinini issiq sabab kechiktirdi
Moskva “Spartak” jamoasi poytaxtdagi “Rodina” bilan o‘rtoqlik uchrashuvini ko‘chirishini ma’lum qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu o‘yin 8 iyul kuni soat 17:00da bo‘lib o‘tishi rejalashtirilgan edi, ammo “qizil-oq” jamoa boshlanish vaqtini ikki soatga kechiktirdi. Buning asosiy sababi Moskvada kuzatilayotgan issiq ob-havodir, deb xabar berdi “Spartak” matbuot xizmati.
Ushbu o‘rtoqlik uchrashuvi avvalgi “Krylya Sovetov” bilan bo‘lib o‘tgan o‘yinga nisbatan yopiq formatda tashkil etiladi. Shuningdek, 13 iyul, yakshanba kuni “Spartak” o‘z stadionida Serbiyaning Subotitsa shahridan kelgan boshqa “Spartak” jamoasi bilan o‘yin o‘tkazadi.
Ushbu o‘yinga chipta sotuvga chiqarilgan va tomoshabinlar kirishi mumkin bo‘ladi. Eslatib o‘tish joizki, “Krylya Sovetov” bilan o‘tkazilgan o‘yinda hisob 2:2 ga tenglashdi.
Uchrashuv davomida “qizil-oq” jamoa dastlab 0:2 hisobida ortda qolgan bo‘lsa-da, keyinchalik hisobni tenglashtirishga muvaffaq bo‘ldi. Bu o‘yin muxlislar uchun qiziqarli va dramatik lahzalar bilan to‘ldi.
“Spartak” jamoasi kelgusida ham o‘zining o‘rtoqlik uchrashuvlarini yuqori darajada o‘tkazishga intilmoqda.

Спартак Родина игру задержал из-за жары
Московская команда “Спартак” сообщила о переносе товарищеского матча с “Родиной” в столице. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Игра должна была состояться 8 июля в 17:00, однако “красно-белые” перенесли время начала на два часа. Основной причиной является жаркая погода, наблюдаемая в Москве, как сообщает пресс-служба “Спартака”.
Этот товарищеский матч будет организован в закрытом формате по сравнению с предыдущей игрой против “Крыльев Советов”. Также 13 июля, в воскресенье, “Спартак” проведет матч против другой команды “Спартак” из сербского города Суботица на своем стадионе.
На этот матч билеты уже поступили в продажу, и зрители смогут присутствовать. Напомним, что в игре против “Крыльев Советов” счет завершился 2:2.
Во время встречи “красно-белая” команда, хотя и отставала 0:2, смогла в итоге сравнять счет. Эта игра была наполнена интересными и драматическими моментами для болельщиков.