Insinye Napoli va Latsioda o‘ynashni xohlaydi
Italiyalik yarim himoyachi Lorenzo Insinye "Torino" klubidan ajraldi va hozirda yangi jamoa izlamoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Insinye o‘zining Italiya futboliga qaytishni xohlashini yashirmaydi, ayniqsa "Napoli" yoki "Latsio" klublarida o‘ynashni istaydi. U "Napoli"dan taklif olsa, darhol maydonga qaytishga tayyorligini bildirgan.
Hozirda u o‘zining jismoniy holatini yaxshilashga intilmoqda va Italiya milliy terma jamoasida o‘ynash imkoniyatini qo‘lga kiritishni maqsad qilgan. Esda tutish lozimki, Insinye 2021 yilda Italiya milliy terma jamoasi bilan Yevropa chempionligini qo‘lga kiritgan.
O‘sha yili u Kanadaga ketib, u yerda faoliyatini davom ettirgan. Endi esa u yana Italiya futboliga qaytish va o‘zining yuqori darajadagi o‘yinini ko‘rsatish niyatida.

Инсинье хочет играть в Наполи и Лацио
Итальянский полузащитник Лоренцо Инсинье расстался с клубом "Торино" и сейчас ищет новую команду. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Инсинье не скрывает своего желания вернуться в итальянский футбол, особенно хочет играть в клубах "Наполи" или "Лацио". Он заявил, что готов немедленно вернуться на поле, если получит предложение от "Наполи".
В настоящее время он стремится улучшить свою физическую форму и ставит целью получить возможность играть за сборную Италии. Напомним, что Инсинье стал чемпионом Европы с национальной сборной Италии в 2021 году.
В том году он уехал в Канаду, где продолжал свою карьеру. Теперь же он намерен вернуться в итальянский футбол и продемонстрировать свою игру на высоком уровне.